OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :         

* we wtorek – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego

* w czwartek – wsp. św. Teresy od Jezusa

* w piątek – wsp. św. Jadwigi Śląskiej

* w sobotę wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny – składka przeznaczona jest na misje.

Na bocznych ołtarzach oraz na stoliku pod chórem są wyłożone kartki na wypominki. Wypełnione czytelnie  wypominki  oddajemy w zakrystii lub kancelarii. Prosimy także na kartce wspominkowej dopisać u góry nazwę miejscowości i nr domu. Np. Zarzecze 103, Dębowiec 570, Kopaniny  itp.  Chcemy w tym roku zaprosić Was do wspólnej modlitwy wspominkowej na konkretny dzień, w którym będą odczytane wypominki z Waszych rodzin. Wypominki składamy do 1 listopada.

Dziękuję panu Wiesławowi Dziedzic i panu Kościelnemu – Piotrowi za wykoszenie trawy na cmentarzu.

We środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu płynącą serca gorącą modlitwą otoczmy wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty.

Jak zauważyliście wciąż trwają prace na cmentarzu przy alejkach. Po uzgodnieniu z ks. Kustoszem Pawłem Raczyńskim z Bazyliki MBS, w przyszłą niedzielę (tj. – 18 października) w całej naszej parafii odbędzie się ZBIÓRKA PIENIĘŻNA na spłatę za wykonane prace na cmentarzu. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że cmentarz jest wizytówką parafii i nasz cmentarz powoli taką wizytówką się staje. Już dzisiaj – dziękuję wszystkim parafianom, ale także tym, którzy uczestniczą w nabożeństwach w Sanktuarium i są w jakiś sposób związani z nami Misjonarzami Saletynami za hojność waszych serc i złożone na ten cel ofiary. Tym bardziej, że planowana jest alejka przy grobowcu saletyńskim. Przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie również dokończone planowane wcześniej nagłośnienie kaplicy i cmentarza.  Po każdej mszy świętej w kościele parafialnym, w Bazylice i w Łazach Dębowieckich upoważnione osoby z / RADY PAR., KGW i OSP / będą zbierać datki na w/w cel. Koszt  planowanych i wykonanych prac wynosi ok. 90 000 PLN.