OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dniu dzisiejszym przypada święto patronalne pracowników Służby Zdrowia, której patronuje św. Łukasz Ewangelista. Jest to też dzień imienin ks. Łukasza, któremu życzymy wielu łask Bożych. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień misyjny – składka przeznaczona jest na cele misyjne.

Przypominamy, że na bocznych ołtarzach oraz pod chórem są wyłożone kartki na wypominki. Wypełnione wypominki z dopiskiem u góry miejscowości i nr domu oddajemy w zakrystii lub kancelarii do końca października.

W czwartek 22 października o godzinie 1730 spotkanie kandydatów do bierzmowania, a w przyszłą niedzielę po mszy św. o 1200 rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu, a więc śpimy godzinę dłużej.

Składamy podziękowanie za ofiary na rewitalizacje alejek cmentarnych. Dziękuję wszystkim, którzy się czynnie zaangażowali w zbiórkę, w kościele parafialnym, Bazylice i Łazach Dębowieckich.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Jezusa w mowie. Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby mu powiedzieli: "Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?" Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: "Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!" Przynieśli Mu denara. On ich zapytał: "Czyj jest ten obraz i napis?" Odpowiedzieli: "Cezara". Wówczas rzekł do nich: "Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga". Mt 22, 15-21

Rozważanie do czytań

Idąc za Jezusem, naśladując Go, będziemy tak jak On śledzeni, szykanowani, prześladowani, odrzucani. Wierzący w Pana, bez względu na cenę kierują się prawdą, która jest w Nim i nie oglądają się na człowieka, bo w Chrystusie nie znamy już nikogo według ciała i na nikim nam nie zależy. Oddajemy światu to, co należy do życia na tym świecie, a jako własność Chrystusa, oddajemy Bogu to, co należy do Boga.