Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 9
Wczoraj: 26
Bieżący tydzień: 64
Poprzedni tydzień: 275
Bieżący miesiąc: 1802
Poprzedni miesiąc: 1860
Ogółem: 5208

Poland 80.3%France 0.4%
United States 12.7%Italy 0.2%
Kuwait 1.7%Austria 0.2%
Germany 1.5%Ukraine 0.2%
United Kingdom 0.9%Russian Federation 0.2%mapa cmentarza

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(od 10 do 16 lutego 2014 r.)

  1. W czasie ostatniej kwesty zebrano: w Dębowcu 5340 zł, w Łazach Dębowieckich 890 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
  2. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej ustalono, że będziemy kontynuować zaplanowane prace przy kaplicy na cmentarzu, na wiosnę wykonane zostanie odwodnienie i zakupimy potrzebne sprzęty do kaplicy. W następnej kolejności planujemy zająć się murem wokół kościoła parafialnego i ewentualnie zabytkowym wnętrzem samego kościoła. Prosimy więc nadal o regularne składanie ofiar na te cele w czasie miesięcznych kwest. Ponieważ nie wszystkie rodziny składają przykładowe 10 zł miesięcznie, to szczególnie dziękujemy tym, którzy chcą i mogą ofiarować więcej na te potrzeby.
  3. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi panny z Lourdes. Jest to zarazem XXII Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii Msza św. w intencji chorych będzie w najbliższą sobotę. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, a na Mszy św. udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych.
  4. We czwartek spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym.
  5. Zbiórka ministrantów w Łazach Dębowieckich w sobotę o 10.00 i scholi o 11.00
  6. W sobotę próba dębowieckiej scholi o 14.30 na plebanii.
  7. Dziś zbiórka do puszek dla naszego parafianina Darka, który od 7 lat jest chory na stwardnienie rozsiane. Darek prosi o pomoc i o modlitwę.
  8. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, oraz nowego miesięcznika: Wiara, Patriotyzm i Sztuka w cenie promocyjnej 3 zł. Czasopisma są na stoliku z gazetami. W zakrystii są do nabycia piękne albumy o bł. Janie Pawle II w przystępnej cenie, a także komiks dla dzieci o Janie Pawle II.
  9. Na stoliku pod chórem i w zakrystii można składać podpisy przeciw prywatyzacji lasów państwowych i sprzedaży polskiej ziemi.

Ponad to:

1. Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu zaprasza na spotkanie dla małżonków w dniach: 14-15.02.2014r. Zapisy w Centrum lub tel: 13 44 131 90.

2. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować w sobotę. Serdecznie proszę o udzielenie pomocy wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

3. Zaś w piątek, 14 lutego, przypada święto Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański. Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język starocerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym wspomnienie do rangi święta.

4. Tego samego dnia przypada również liturgiczne wspomnienie św. Walentego, obecnie przyzywanego jako patrona narzeczonych i zakochanych. Warto jednak pamiętać, by ten dzień nie był jedynie jeszcze jedną okazją do przelotnego zatrzymania się na naszych uczuciach, lecz stawał się okazją do pogłębienia wzajemnej miłości i życzliwości.