Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 2
Wczoraj: 14
Bieżący tydzień: 86
Poprzedni tydzień: 257
Bieżący miesiąc: 554
Poprzedni miesiąc: 1328
Ogółem: 3097

Poland 63%Kuwait 0.3%
United States 28.3%Ireland 0.3%
United Kingdom 3.1%Ukraine 0.2%
Germany 1.9%Lithuania 0.2%
China 0.4%Spain 0.2%mapa cmentarza

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

( od 03 do 09 marca 2014 r. )

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych, kwesta na remonty, taca na cele diecezjalne. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

2. Wczoraj ks. biskup Jan Wątroba ustanowił 55 nadzwyczajnych szafarzy Najśw. Sakramentu; z naszej parafii szafarzami zostali ustanowieni Panowie: Bogusław Wolski, Stanisław Wietecha, Wojciech Koczoń i Tomasz Rokitowski. Będą ze swojego czasu, bezinteresownie zanosić Komunię chorym, po Mszach świętych w niedzielę. My kapłani jak do tej pory będą odwiedzać chorych z posługą sakramentalną raz w miesiącu lub na każde wezwanie w razie potrzeby.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu – czasu, w którym Kościół przygotowuje się do przeżycia Świąt Paschalnych.

  • W Środę Popielcową msze święte w Dębowcu o godz. 7.30 9.00 i 17.00; w Łazach Dębowieckich o godz. 17.00.

  • W tym dniu obowiązuje post ścisły: jakościowy i ilościowy

  • Od środy do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca marca. Spowiedź w Łazach Dębowieckich w czwartek od godz.16.00, a w piątek w Dębowcu od. 15.30

 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Gorzkie Żale. W Łazach Dębowieckich o godz. 15.00 a w Dębowcu o godz. 16.30. Bezpośrednio po nabożeństwie będzie Msza Święta bez kazania. W czasie Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Przez okres wielkiego Postu Msza święta niedzielna (przedpołudniowa) w Łazach Dębowieckich będzie o godz. 7.30.

7. W piątek Droga Krzyżowa – w Dębowcu i w Łazach Dębowieckich o godz. 16.30.

8. Na ołtarzu Matki Bożej od środy będzie wystawiona księga abstynencji, możemy podejmować zobowiązania powstrzymywania się używania napojów alkoholowych i innych używek, aby stawać się bardziej wolnymi. Wystarczy zadeklarować np.: Okres Wielkiego Postu, lub dłuższy. Możemy takie wyrzeczenie ofiarować za innych, którzy sami jeszcze nie potrafią zdobyć się na abstynencję.

9. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne i szkolne w naszej parafii będą od drugiej niedzieli Wielkiego Postu; czyli w dniach 16 – 19 marca.

 10. Za tydzień 9 marca będą się z nami modliły Siostry Sercanki, które przedstawią swoją posługę w Kościele i będą prosiły o wsparcie na swoją działalność.

11. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. Na półce z gazetami jest miesięcznik: Wiara, Patriotyzm i Sztuka po 3 zł, oraz nowy numer „Miłujcie się” -za przysłowiową złotówkę. W zakrystii są do nabycia albumy o bł. Janie Pawle II.