Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 1
Wczoraj: 35
Bieżący tydzień: 58
Poprzedni tydzień: 160
Bieżący miesiąc: 686
Poprzedni miesiąc: 1171
Ogółem: 3083

Poland 62.8%Kuwait 0.3%
United States 28.4%Ireland 0.3%
United Kingdom 3.1%Ukraine 0.2%
Germany 1.9%Lithuania 0.2%
China 0.4%Spain 0.2%mapa cmentarza

IV Niedziela Wielkanocna 2014 r.

Ogłosznia Duszpasterskie

( od 12 do 18 maja 2014 r. )

  1. W czasie ostatniej kwesty na remonty zebrano w Dębowcu 4595zł, a w Łazach dębowieckich 740zł. Dziękujemy za ofiary. Jednocześnie informujemy, że trwają konsultacje z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w sprawie odnowienia ołtarza głównego, w tym roku istnieje szansa, że zostanie odnowiony obraz św. Bartłomieja patrona naszej Parafii oraz rozpoczęta byłaby praca przy odnowieniu „Chrystusa Ukrzyżowanego”. Na te prace konserwator wstępnie zaplanował 40 tyś zł i może zgodzi się, aby Parafia dołożyła nie drugie 40 tyś, ale tylko kilkanaście tysięcy własnych środków. Proszę o modlitwę, aby te konsultacje zakończyły się pomyślnie. Poza tym pojawiła się konieczność remontowania naszych organów. Będzie to koszt około 30 tyś zł. Jako początek potrzebnej kwoty Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych złożyli dar dla parafii właśnie na remont organów. Kwesta czerwcowa również będzie w całości przeznaczona remont organów. Może uda nam się rozpocząć remont organów w tym roku, a jeśli nie w tym to koniecznie w przyszłym roku.

  2. Dziękujemy rodzicom i katechetom za przygotowanie dzieci do I Komunii. Dziękujemy za prace w kościele, przy sprzątaniu, przy dekoracjach, szczególnie Pani Ani katechetce, kościelnemu i rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych.

  3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w Łazach Dębowieckich o 16.30 i w Dębowcu o 17.30.

  5. Krąg biblijny we czwartek o godz. 19.30 na plebanii.

  6. W sobotę próba scholi o 14.30 na plebani.

  7. W sobotę w Bazylice święcenia kapłańskie miedzy innymi naszego parafianina diakona Krzysztofa Juszczyka o godz. 10.30.

  8. W niedzielę 18 maja Uroczystości Odpustowe w Bazylice, w związku z tym tradycyjnie odwołujemy Msze św.: w Łazach Dębowieckich o 9.00, a w Dębowcu o 10.30 i 12.00, ale po południu Msza Prymicyjna Neoprezbitera o godz. 16.00 w Kościele Parafialnym. Zapraszamy.

  9. Zgodnie z zapowiedzią od jutra będziemy kontynuować prace przy malowaniu ogrodzenia cmentarza. Przed południem od 9.00, a po południu od 15.00. Prosimy każdą rodzinę o dar 1 godzin pracy przy odnowieniu ogrodzenia cmentarza.

Ponad to:

Rocznica I komunii Świętej będzie 25 maja , o godz. 12.00.

Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: Niedzieli, Źródła i czasopism misyjnych, które znajdują się na półce z gazetami.