Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 9
Wczoraj: 13
Bieżący tydzień: 106
Poprzedni tydzień: 257
Bieżący miesiąc: 574
Poprzedni miesiąc: 1327
Ogółem: 3088

Poland 62.7%Kuwait 0.3%
United States 28.6%Ireland 0.3%
United Kingdom 3.1%Ukraine 0.2%
Germany 1.8%Lithuania 0.2%
China 0.4%Spain 0.2%mapa cmentarza

XII Niedziela Zwykła 2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

( od23 do 29 czerwca 2014 r. )

  1. Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Procesja, jest wyrazem naszej wiary i publiczną czcią należną Bogu za dzieło stworzenia i odkupienia człowieka.

  2. Dziękujemy Rodzinom i wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy i całej Uroczystość Bożego Ciała. A szczególnie dzieciom, Strażakom, Gwardii Dębowieckiej, posługującym przy baldachimie i służbie liturgicznej.

  3. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Przez oktawę, po Mszy świętej wieczornej jest codziennie procesja eucharystyczna. Zakończenie oktawy w czwartek w Bazylice o godz. 18.00 z uroczystym błogosławieństwem dzieci. W tym dniu nie będzie mszy świętej wieczornej w kościele parafialnym.

  4. W najbliższy piątek, 27 czerwca, Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, które otrzymali w tym roku szkolnym. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego we środę od godz. 16.00. Msza św. w piątek dla Gimnazjum o 8.00, a dla Szkół Podstawowych o 9.30.

  5. Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

  6. Na spotkaniu Rady Parafialnej postanowiono podpisać umowę z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, na podstawie której otrzymamy dotację w kwocie 40.000zł, a Parafia ze swej strony ma dołożyć 13.000 zł na rozpoczęcie prac konserwatorskich przy odnowieniu ołtarza głównego w naszym kościele. Początkiem prac będzie między innymi odnowienie XVII wiecznego obrazu patrona parafii św. Bartłomieja Apostoła, dlatego już w najbliższych dniach obraz zostanie zdjęty i przewieziony do pracowni konserwatorskiej w Krośnie. Na odpuście św. Bartłomieja w sierpniu będzie zbierana specjalna składka na  ten cel.

  7. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu zgłosili się pracować przy ogrodzeniu cmentarza. Będą kontynuowane prace przy malowaniu ogrodzenia wokół cmentarza najbliższych dniach. Prosimy o zaangażowanie.

Ponad to:

- Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na odnowienie monstrancji. Ponieważ była to oddolna inicjatywa wiernych nie była ta zbiórka ogłaszana w kościele. Odnowiona monstrancja wróciła do parafii i jest używana podczas nabożeństw.

- Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

- Zachęcamy do czytania czasopism katolickich; na półce jest między innymi Miłujcie się, oraz Wiara, Patriotyzm i Sztuka.