Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 9
Wczoraj: 13
Bieżący tydzień: 106
Poprzedni tydzień: 257
Bieżący miesiąc: 574
Poprzedni miesiąc: 1327
Ogółem: 3088

Poland 62.7%Kuwait 0.3%
United States 28.6%Ireland 0.3%
United Kingdom 3.1%Ukraine 0.2%
Germany 1.8%Lithuania 0.2%
China 0.4%Spain 0.2%mapa cmentarza

XIV Niedziela Zwykła 2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

( od 07 do 13 lipca 2014 r. )

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; a więc zmiana tajemnic różańcowych, adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., kwesta na remonty, a taca na cele diecezji.

  2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

  3. W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Jest uważany za ojca zachodniego życia monastycznego, przez co skutecznie przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Patronem Europy ogłosił go papież Paweł VI w 1964 roku ze względu na jego zasługi w ewangelizacji ludów germańskich.

  4. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu pracowali przy malowaniu ogrodzenia cmentarza w dalszym ciągu prosimy o chwilę pracy przy czyszczeniu i malowaniu.

  5. Pielgrzymka do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w stulecie urodzin, będzie z naszej parafii, wyjazd w dniu 19 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

  6. Prowadzona jest w całej Polsce zbiórka elektrośmieci przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie. W Dębowcu składać można zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na placu przy plebanii od 21 lipca odbiór będzie w dniu 24 lipca po południu.

Ponad to:

- W dniach 7-12 lipca odbędzie się XXVII Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu. Szczegóły na stronie: www.spotkania.saletyni.pl

- Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.

- Można zapisywać się na kury brojlery u Pana kościelnego, transport prawdopodobnie w dniu 25 lipca.

- Wakacyjny kurs tańca towarzyskiego w Dębowcu; wtorki i czwartki o godz. 18.30 w Sali GOK (nad pocztą). Bliższe informacje pod nr: 733311389.