Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 9
Wczoraj: 13
Bieżący tydzień: 106
Poprzedni tydzień: 257
Bieżący miesiąc: 574
Poprzedni miesiąc: 1327
Ogółem: 3088

Poland 62.7%Kuwait 0.3%
United States 28.6%Ireland 0.3%
United Kingdom 3.1%Ukraine 0.2%
Germany 1.8%Lithuania 0.2%
China 0.4%Spain 0.2%mapa cmentarza

Uroczystość Św. Apostoła Bartłomieja 2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

( od 25 do 31 sierpnia 2014 r. )

  1. Dziękujemy nowemu superiorowi, ks. Pawłowi Raczyńskiemu za przewodniczenie w uroczystościach odpustowych ku czci patrona parafii św. Bartłomieja Apostoła i za to, że tradycyjnie ze współbraćmi z klasztoru jest dziś z nami. Dziękujemy za wszelką waszą pomoc i współpracę z parafią; liczymy na współpracę w przyszłości.

  2. Dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości odpustowej chórowi Ave Maryja z Nowej Sarzyny z Parafii MB. Królowej Polski, dziękujemy s. Ewie, dyrygentce za przyjęcie zaproszenia i zorganizowanie tego wyjazdu do Dębowca.

  3. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę i w zakrystii będą przeznaczone na renowację obrazu św. Bartłomieja. Przy okazji odpustu dziękujemy za wszelką pomoc, za wsparcie i współpracę różnym osobom i instytucjom.

  4. W czwartek krąg biblijny o godz. 19.30 zapraszamy do wspólnotowego czytania Pisma św.

  5. W niedzielę 31 sierpnia będzie odprawiona Msza św. na rynku Dębowieckim wraz z jego poświęceniem, o godz. 12.00. A po południu o godz. 16.00 spotkanie popielgrzymkowe i Róż Różańcowych na plebanii.

  6. Witamy w naszej parafii ks. Mariusza Maćkowiaka, który będzie nowym katecheta w gimnazjum i duszpasterzem młodzieży. Życzymy sił, gorliwości i pomysłów na posługę w parafii.

  7. W związku z potrzebą pomocy poszkodowanym przez huragan Biskup Rzeszowski poleca zbiórkę do puszek na ten cel. Zbiórką będzie w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św.

Ponad to:

 W związku z nasilającymi się prześladowaniami chrześcijan w wielu krajach świata, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, Episkopat Polski ogłosił 26 sierpnia Br., Uroczystość MB Częstochowskiej Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. i ofiarowani Komunii św. w intencji ustania prześladowań Iraku i w innych miejscach. Proponujemy i prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.