Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 17
Wczoraj: 20
Bieżący tydzień: 87
Poprzedni tydzień: 172
Bieżący miesiąc: 481
Poprzedni miesiąc: 1073
Ogółem: 2845

Poland 68.3%Austria 0.5%
United States 26%Ireland 0.4%
United Kingdom 1.1%Canada 0.2%
Germany 1.1%France 0.2%
Russian Federation 0.5%Netherlands 0.1%mapa cmentarza

XVII Niedziela Zwykła (26.07.2015)

 1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu mszalnym, jak i w Ewangelii była mowa o cudownym rozmnożeniu chleba. To była wyjątkowa interwencja Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.

   

 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca sierpnia. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Okazją do modlitwy Adoracja Najświętszego Sakramentu w parafii od godz. 17.00 do Mszy wieczornej.

 3. Za tydzień I niedziela miesiąca sierpnia, a zatem: zmiana tajemnic różańcowych, adoracja Najświętszego Sakramentu, taca na potrzeby diecezji a w parafii kwesta na prowadzone prace remontowe.

 4. W czwartek krąg biblijny o godz. 19.30.

 5. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – po każdej Mszy Świętej. Przy okazji poświęcenia będą zbierane do puszek ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

 6. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia.

Ponad to:

 • Zachęcamy do czytania czasopism katolickich: Niedzieli, Źródła, Gościa Niedzielnego.

 • Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 4 - 13 sierpnia br. z grupą bł. Karoliny w zakrystii.

 • Coroczne spotkanie trzeźwościowe w Dębowcu w dniach 31 lipiec 2 sierpień przy Bazylice; szczegóły na plakatach.