Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 9
Wczoraj: 26
Bieżący tydzień: 64
Poprzedni tydzień: 275
Bieżący miesiąc: 1802
Poprzedni miesiąc: 1860
Ogółem: 5208

Poland 80.3%France 0.4%
United States 12.7%Italy 0.2%
Kuwait 1.7%Austria 0.2%
Germany 1.5%Ukraine 0.2%
United Kingdom 0.9%Russian Federation 0.2%mapa cmentarza

XXI Niedziela Zwykła (23.08.15)

1. Dziękujemy ks. Piotrowi Ciepłakowi MS obecnie wice prowincjałowi, a który kiedyś był wikariuszem Dębowieckiej parafii; za przewodniczenie w uroczystościach odpustowych ku czci patrona parafii św. Bartłomieja Apostoła. Dziękujemy, że tradycyjnie współbracia kapłani z dekanatu i z klasztoru są dziś z nami. Dziękujemy za waszą pomoc i współpracę z parafią; liczymy na współpracę w przyszłości.

2. Dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości odpustowej chórowi Gloria z Brzezin na czele z dyrygentem i organistą Grzegorzem Piękoś, dziękuję za przyjęcie zaproszenia i zorganizowanie tego wyjazdu do Dębowca. Chór śpiewa od 2001 roku czyli od jubileuszu 500-lecia kościoła w Brzezinach, występował już nie tylko w najbliższej okolicy, ale brał udział w przeglądach chórów nawet za granicą Polski.

3. Jutro będziemy obchodzić liturgiczne święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji nasz patron głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry. Msze św. o 10.30 i 18.00.

4. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Nasz Prezydent z tej okazji pojechał do Estonii, a my wszyscy modlimy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony systemów totalitarnych.

5. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Przed tron naszej Matki i Królowej zanośmy swoje modlitwy z wiarą, że będziemy wysłuchani, a także prośmy w intencji osób uzależnionych od alkoholu o wyzwolenie ich z nałogu.

6. W sobotę 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

7. W piątek 28 sierpnia ks. Piotr odwiedzi chorych w Dębowcu od godz. 8.00. Innych chorych odwiedzimy w I sobotę września.

8. W niedzielę 30 sierpnia pożegnamy ks. Piotra na sumie o godz. 10.30 dziękując mu za 3 lata posługi w naszej parafii.

9. Dożynki Gminne w przyszłą niedzielę. Msza św. o godz. 13.00 na terenie stadionu sportowego w Dębowcu.

10. W tym tygodniu rozpoczną się pracę przy elewacji kaplicy w Łazach Dębowieckich.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Antoni Jan Pachana i Wiktoria Rzońca. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.