Get Adobe Flash player

JoomlaWatch Users

Użytkownicy

Najbardziej aktywni użytkownicy bieżącego dnia. 2:
Stephenfaw, lamstoreselle

Dodatkowe

Newsletter

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 1
Wczoraj: 37
Bieżący tydzień: 1
Poprzedni tydzień: 229
Bieżący miesiąc: 1016
Poprzedni miesiąc: 868
Ogółem: 3470

Poland 77.3%United Kingdom 0.9%
United States 14.1%Russian Federation 0.8%
Netherlands 1.8%Canada 0.4%
Ireland 1.5%France 0.2%
Germany 1.4%Ukraine 0.2%mapa cmentarza

XXX Niedziela Zywkła (25.10.2015)

1. Witamy w naszej rodzinie parafialnej ks. Wojciecha Bober, i życzymy mu mocy Bożej w posłudze kapłańskiej w naszej wspólnocie.

2. Dziś na zakończenie tygodnia misyjnego składka na działalność misyjną Kościoła.

3. Dziś także doroczne liczenie wiernych obecnych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

4. Po Mszy Świętej można otrzymać ciastka, za dobrowolną ofiarę, które rozprowadza Oaza Młodzieżowa. Zebrane ofiary przeznaczone są na wsparcie finansowe rekolekcji, na które wybiera się nasza młodzież.

5. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych, taca na seminarium w Rzeszowie, ale kwesta na remonty w parafii będzie tydzień później, czyli 8 listopada.

6. We wszystkich świętych I listopada nie będzie mszy św. o 12, ale będzie Msza o 14.00 na cmentarzu, a po niej procesja po terenie cmentarzu. A o 15.30 będą w kaplicy na cmentarzu nieszpory za zmarłych. W tym dniu Stowarzyszenie miłośników Dębowca i okolicy razem z przedstawicielami rady duszpasterskiej będą kwestować przed cmentarzem, na rzecz odnawiania nagrobków i innych zabytków w parafii. Dziękujemy za te inicjatywę.

7. W listopadzie miesiącu modlitwy za zmarłych, będziemy ofiarowywać Komunię św. i odpusty zyskiwane przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę, za zmarłych. A także nabożeństwo wypominkowe przez cały miesiąc listopad. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych.

8. Jest ostatni moment na porządkowanie grobów swoich bliskich przed uroczystością wszystkich świętych. Przypominamy o konieczności segregowania odpadów na cmentarzu i zachowaniu tego świętego miejsca w należytym porządku.

9. Odbywaj się wybory parlamentarne. Od nich tak wiele zależy. Weźmy w nich udział i podejmujmy modlitwę w intencji Ojczyzny.

Ponad to:

W listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach od 1 do 8 XI – odpust zupełny, w pozostałe zaś dni cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. ,Warunki zyskania odpustu zupełnego: wyzbycie się przywiązania do grzechów nawet lekkiego, odmówienie Ojcze nasz, Wierze w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca św.