Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 3
Wczoraj: 13
Bieżący tydzień: 100
Poprzedni tydzień: 257
Bieżący miesiąc: 568
Poprzedni miesiąc: 1327
Ogółem: 3082

Poland 62.8%Kuwait 0.3%
United States 28.5%Ireland 0.3%
United Kingdom 3.1%Ukraine 0.2%
Germany 1.8%Lithuania 0.2%
China 0.4%Spain 0.2%mapa cmentarza

XXX Niedziela Zywkła (25.10.2015)

1. Witamy w naszej rodzinie parafialnej ks. Wojciecha Bober, i życzymy mu mocy Bożej w posłudze kapłańskiej w naszej wspólnocie.

2. Dziś na zakończenie tygodnia misyjnego składka na działalność misyjną Kościoła.

3. Dziś także doroczne liczenie wiernych obecnych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

4. Po Mszy Świętej można otrzymać ciastka, za dobrowolną ofiarę, które rozprowadza Oaza Młodzieżowa. Zebrane ofiary przeznaczone są na wsparcie finansowe rekolekcji, na które wybiera się nasza młodzież.

5. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych, taca na seminarium w Rzeszowie, ale kwesta na remonty w parafii będzie tydzień później, czyli 8 listopada.

6. We wszystkich świętych I listopada nie będzie mszy św. o 12, ale będzie Msza o 14.00 na cmentarzu, a po niej procesja po terenie cmentarzu. A o 15.30 będą w kaplicy na cmentarzu nieszpory za zmarłych. W tym dniu Stowarzyszenie miłośników Dębowca i okolicy razem z przedstawicielami rady duszpasterskiej będą kwestować przed cmentarzem, na rzecz odnawiania nagrobków i innych zabytków w parafii. Dziękujemy za te inicjatywę.

7. W listopadzie miesiącu modlitwy za zmarłych, będziemy ofiarowywać Komunię św. i odpusty zyskiwane przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę, za zmarłych. A także nabożeństwo wypominkowe przez cały miesiąc listopad. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych.

8. Jest ostatni moment na porządkowanie grobów swoich bliskich przed uroczystością wszystkich świętych. Przypominamy o konieczności segregowania odpadów na cmentarzu i zachowaniu tego świętego miejsca w należytym porządku.

9. Odbywaj się wybory parlamentarne. Od nich tak wiele zależy. Weźmy w nich udział i podejmujmy modlitwę w intencji Ojczyzny.

Ponad to:

W listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach od 1 do 8 XI – odpust zupełny, w pozostałe zaś dni cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. ,Warunki zyskania odpustu zupełnego: wyzbycie się przywiązania do grzechów nawet lekkiego, odmówienie Ojcze nasz, Wierze w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca św.