Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 9
Wczoraj: 13
Bieżący tydzień: 106
Poprzedni tydzień: 257
Bieżący miesiąc: 574
Poprzedni miesiąc: 1327
Ogółem: 3088

Poland 62.7%Kuwait 0.3%
United States 28.6%Ireland 0.3%
United Kingdom 3.1%Ukraine 0.2%
Germany 1.8%Lithuania 0.2%
China 0.4%Spain 0.2%mapa cmentarza

IX Niedziela Zwykła (29.05.2016)

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna. Zapraszamy szczególnie dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów przed niesionym w monstrancji Panem Jezusem, chłopców do ogłaszania dzwonkami obecności Pana Jezusa. A wszystkich dorosłych zachęcamy do karmienia się Ciałem Pańskim.


2. Zakończenie oktawy w czwartek w Bazylice o godz. 18.00. W tym dniu dzieci otrzymają szczególne błogosławieństwo Boże przez ręce kapłanów.

3. Dziękujemy za włączenie się w obchód Bożego Ciała, szczególnie tym którzy przygotowali ołtarze, przystroili domy i tym wszystkim którzy czynnie brali udział w procesji: a szczególnie wszystkim dzieciom, ministrantom, Gwardii Dębowieckiej, Panom Strażakom, członkom Róż Różańcowych.

4. We wtorek święto Nawiedzienia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.

5. We środę 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. W przyszłą niedzielę będziemy zawierzać je dobremu Bogu na Mszy Świętej z ich szczególnym udziałem o godz. 12.00. Po południu 5 czerwca; Gminny dzień Dziecka na stadionie sportowy w Dębowcu o godz. 14.00. Podczas zabawy dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie z urządzeń rekreacyjnych takich jak: dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, karuzela, oraz będą różne inne zabawy i konkursy.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.30.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 18.00. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chorych odwiedź w tym dniu ks. Wojciech i ks. Mariusz od godz. 8.30.

8. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, będzie comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu od. godz. 17.00. Chorych odwiedzą ks. Proboszcz i ks. Marek od 8.30.

9. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, taca na cele diecezjalne, a w parafii kwesta na prace remontowe.

10. Dziś po Mszach św. będzie można nabyć ciasto przygotowane przez dzieci i Rodziców dochód przeznaczony będzie na wyjazd dzieci na spotkanie do Kobylanki.

11. Uczciwego znalazcę prosi się o zwrot portmonetki z pewną suma pieniędzy, które zrozpaczony emeryt zgubił prawdopodobnie na terenie sklepu Delikatesy Centrum w Dębowcu.

12. Do pracowni konserwatorskiej została zabrana figura Apostoła Jakuba a także drewniane otoczenie tabernakulum, w tym roku zostanie także dokończona renowacja figury Jezusa Ukrzyżowanego. Koszt prac to 60 tyś zł, będzie pokryty w połowie przez Woj. Konserwatora Zabytków, także spodziewamy się pomocy Urzędu Marszałkowskiego. Jeśli tak będzie to parafii zostanie do zapłacenia może tylko 10 tyś zł.