Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 9
Wczoraj: 26
Bieżący tydzień: 64
Poprzedni tydzień: 275
Bieżący miesiąc: 1802
Poprzedni miesiąc: 1860
Ogółem: 5208

Poland 80.3%France 0.4%
United States 12.7%Italy 0.2%
Kuwait 1.7%Austria 0.2%
Germany 1.5%Ukraine 0.2%
United Kingdom 0.9%Russian Federation 0.2%mapa cmentarza

XXI Niedziela Zwykła (21.08.2016)

IMG 18461. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

2. Polecamy szczególnie Panu Bogu naszych kapłanów: ks. Mariusza i Ks. Wojciecha, którzy kończą posługę w naszej parafii. Dziękujemy Wam za wszystko: za poświęcenie, za ofiarność w szafowaniu Bożymi darami, które przychodzą do nas wiernych przez sakramenty święte. Życzymy sił i bł. Bożego w nowych zadaniach, w nowych miejscach.

3. Dziękujemy za przygotowanie przez każdą miejscowość naszej parafii wieńców dożynkowych i za udział w delegacji przy ich poświęceniu w dniu Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia.

IMG 1845

4. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej i naszego patrona św. Bartłomieja. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej., w tym dniu w całej Polsce w parafiach odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. We środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Bartłomiej inaczej Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską

5. W niedzielę 28 VIII dożynki diecezjalne w Rzeszowie. Wyjazd spod plebanii punktualnie o godz. 9.00.

6. Jak widać wróciła figura Chrystusa ukrzyżowanego po renowacji była w pracowni Państwa Palusińskich w Krośnie, gdzie przebywała ponad 2 lata. Powitajmy Chrystusa Ukrzyżowanego, Ukrzyżowanego dla naszego zbawienia. Figura wg znawców datowana jest na połowę XVII wieku czyli została wykonana przed rokiem 1650.

IMG 1864

7. Do nowych schodów zostały dodane zgodnie z życzeniem wielu osób w środku nowe poręcze. Mamy nadzieję, że będą wszystkim dobrze służyć.

8. W zakrystii można zapoznać się z grą małżeńską wg doradców życia rodzinnego jest ona dużą pomocą w dialogu małżeńskim, kto chcę może zamówić dla siebie egzemplarz.

 

Ponad to:

  • We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.