Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 17
Wczoraj: 20
Bieżący tydzień: 87
Poprzedni tydzień: 172
Bieżący miesiąc: 481
Poprzedni miesiąc: 1073
Ogółem: 2845

Poland 68.3%Austria 0.5%
United States 26%Ireland 0.4%
United Kingdom 1.1%Canada 0.2%
Germany 1.1%France 0.2%
Russian Federation 0.5%Netherlands 0.1%mapa cmentarza

IV NIEDZIELA ADWENTU 2016 R.

  1. Dziś składak w całej parafii na renowację elementów ołtarza głównego. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane także na konto w banku.

  2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

  3. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana

  4. Kosz św. Franciszka jako pomoc dla ubogich jest jeszcze dziś i jutro wyłożony przy bocznych ołtarzach.

  5. Na ołtarzach bocznych znajdziemy także karty do wypominek rocznych, prosimy czytelnie wpisywać imiona zmarłych.

  6. W Boże Narodzenie i św. Szczepana Msze św. jak w każdą niedzielę.

  7. Składka z Pasterki, jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

  8. Organista i kościelny dziękują za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary.

  9. Noworoczne wspólnotowe kolędowanie i biesiadowanie będzie w domu ludowym w Majscowej w dniu 8 stycznia o godz. 17.00. Zapisy u Pań Barbary Setlak, Teresy Szetlak oraz Danuty Setlak.