Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 33
Wczoraj: 26
Poprzedni tydzień: 192
Bieżący miesiąc: 1247
Poprzedni miesiąc: 866
Ogółem: 4358

Poland 55.6%Norway 0.5%
United States 36.5%China 0.4%
Kuwait 1.8%France 0.3%
Germany 1.7%Netherlands 0.3%
United Kingdom 1.1%Romania 0.1%mapa cmentarza

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2017 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

  2. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy czas rekolekcji parafialnych, które właśnie rozpoczynamy. Spowiedź we wtorek od 14.00 do 18.00.

  3. Rekolekcje głoszą wychowawcy postulatu: ks. Łukasz Soczek MS i ks. Łukasz Stachura MS. We środę na zakończenie rekolekcji na wszystkich Mszach św. będzie zbierana ofiara na potrzeby postulatu. Zachęcamy do hojności.

  4. W piątek 31 marca po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 będzie dodatkowa droga krzyżowa. Rozpoczniemy ją przy kościele parafialnym i pójdziemy ulicami Dębowca. Prosimy zabrać ze sobą odblaskowe kamizelki lub opaski, a także lampiony lub latarki. Proszę strażaków o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie drogi krzyżowej. Ktoś idąc na drogę krzyżową powiedział robię to dla Jezusa. Miejmy i my takie głębokie duchowe nastawienie.

  5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Od 17.30 będziemy wspólnie odmawiać różaniec, aby w ten sposób spełnić warunki I soboty o co prosiła Matka Najświętsza dzieci w Fatimie. Chorych odwiedzimy 7 i 8 kwietnia.

  6. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca: Adoracja Najśw. Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych, miesięczna kwesta na prace remontowe.

  7. W kościele są kosze św. Franciszka, prosimy o składanie takich produktów, które zespół Caritas przekaże przed świętami potrzebującym.

Ponad to:

Dziękujemy za sprzątanie i za ofiary na potrzeby kaplicy w Łazach Dębowieckich: Teresie Mastej, Zofii Gliwa i Czesławie Wickowskiej.

Prosimy w najbliższym czasie o posługę: Bogusławę Goleń, Kazimierę Libuszowską i Monikę Zabawa a następnie: Barbarę Gliwa, Jolantę Łoza i Marię Bardziej.