Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 35
Wczoraj: 26
Poprzedni tydzień: 194
Bieżący miesiąc: 1249
Poprzedni miesiąc: 866
Ogółem: 4360

Poland 55.6%Norway 0.5%
United States 36.5%China 0.4%
Kuwait 1.8%France 0.3%
Germany 1.7%Netherlands 0.3%
United Kingdom 1.1%Romania 0.1%mapa cmentarza

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2017 R.

  1. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Dziś dzieci z klasy III przystępują do I Komunii św. My wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

  2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

  3. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.

  4. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i Episkopatu Polski,   zgodnie z decyzją Biskupa Ordynariusza, w V Niedzielę Wielkanocną,  14 maja, w parafiach naszej diecezji zbiórkę do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo. Pieniądze ze zbiórki posłużą do naprawy szpitali, obiektów socjalnych i szkół.

  5. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

  6. We wtorek TV Rzeszów wyświetli film pt. „ Brat Bronisław z Dębowca”, o godz. 20.55, w którym są świadectwa naszych parafian o bracie Bronisławie, a także ukazane są bolesne epizody z wojennej historii Dębowca.

  7. W przyszłą niedzielę odpust w Bazylice, w związku z tym tradycyjnie odwołujemy w parafii Msze św. o 10.30 i 12.00, a również w Łazach Dębowieckich o 9.00. Składka z przyszłej niedzieli na katolickie radio Via

  8. W czasie ostatniej kwesty zebrano w Dębowcu 5320zł, a w Łazach Dębowieckich 830zł. Za wszystkie ofiary dziękujemy. W najbliższym czasie spodziewamy się odpowiedzi z Urzędu Marszałkowskiego odnośnie dofinansowania planowanych prac konserwatorskich przy naszej świątyni. Prosimy chociaż o jedno westchnienie, o jedno „Zdrowaś Maryjo” w tej intencji.