Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 9
Wczoraj: 26
Bieżący tydzień: 64
Poprzedni tydzień: 275
Bieżący miesiąc: 1802
Poprzedni miesiąc: 1860
Ogółem: 5208

Poland 80.3%France 0.4%
United States 12.7%Italy 0.2%
Kuwait 1.7%Austria 0.2%
Germany 1.5%Ukraine 0.2%
United Kingdom 0.9%Russian Federation 0.2%mapa cmentarza

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2017 R.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś I niedziela miesiąca, a więc zmiana Tajemnic w Różach Różańcowych, Adoracja Najśw. Sakramentu, taca na seminarium w Rzeszowie, a w parafii kwesta na remonty. Będą zbierane także datki do puszek na ofiary nawałnic.

2. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

3. Przypominamy, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 7.30 i 18.00

4. Zapraszamy z Pismem świętym na krąg biblijny we czwartek na godz. 19.30.

5. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. W tym dniu nowicjusze złoża pierwsze śluby w Bazylice o godz. 10.30.

6. Oaza młodzieżowa spotka się w piątek rozpoczęcie Mszą św. o 18.00

7. W czasie sierpniowej kwesty zebrano 4950zł i w Łazach Dębowieckich 780 zł. Za kwestę sierpniową i dzisiejsza wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.