Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaWczoraj: 3
Poprzedni tydzień: 752
Bieżący miesiąc: 1202
Poprzedni miesiąc: 1927
Ogółem: 6386

Poland 95.1%France 0.1%
United States 2.9%Ukraine 0%
Kuwait 0.4%Austria 0%
Germany 0.3%Czech Republic 0%
United Kingdom 0.3%Netherlands 0%mapa cmentarza

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 2019 R

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Od 17 września do pomocy w duszpasterstwie w naszej Parafii został skierowany Ks. Jakub Dudek MS, który mieszka przy naszym Sanktuarium. Życzymy mu błog. Bożego w jego posłudze duszpasterskiej.
  2. W przyszła niedzielę o godz. 12,00 będzie Msza Św., a po Niej spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  3. Zapraszamy na Mszę Św. w int. brata Bronisława, która odbędzie się 2.X.2019 r., o godz. 14,00 na cmentarzu parafialnym. Będziemy modlić się o wypełnienie woli Bożej względem Jego osoby. Serdecznie zapraszamy.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się na półce z gazetami pod chórem.
  5. Sołtys wsi Dębowiec zaprasza na zebranie, które odbędzie się dnia 24.09. (wtorek) o godz. 19.00 w Sali widowiskowej Urzędu Gminy w Dębowcu. Tematem jest m.in. * podział funduszu na 2020 rok oraz zgoda na sprzedaż działek.

 

Dziękujemy za sprzątanie i za ofiary na potrzeby kaplicy w Łazach Dębowieckich: Ewie Marszałek, Ewie Pasterniak, Marii Bieśniak, Renacie Świdrak, Marii Bieśniak i Krystynie Budziak .

Prosimy w najbliższym czasie o posługę:   Beatę Marszałek, Renatę Marszałek, Beatę Rak, a później: Zofię Rak, Barbarę Marszałek i Marię Krupa.

 

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza                                      

Jezus powiedział do swoich uczniów: ”Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. Przywołał go do siebie i rzekł mu: "Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą". Na to rządca rzekł sam do siebie: "Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mię zarządu? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. Wiem, co uczynię, żeby mię ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę usunięty z zarządu". Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: "Ile jesteś winien mojemu panu?". Ten odpowiedział: "Sto beczek oliwy". On mu rzekł: "Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt". Następnie pytał drugiego: "A ty, ile jesteś winien?". Ten odrzekł: "Sto korców pszenicy". Mówi mu: "Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt". Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światła. Ja także wam powiadam: "Zyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków. Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, prawdziwe dobro kto wam powierzy? Jeśli w zarządzie cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze? Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie”. (Łk 14, 25-33).

Rozważanie do czytań

Nasza wiara, aby była autentyczna, musi sięgać konkretów codziennego życia. Dzisiaj Pan Bóg pyta nas o nasze odniesienie do ludzi i o dysponowanie dobrami materialnymi. Oszustwo, wyzysk, chciwość nie pozostaną bez konsekwencji. I do nas skierowane są słowa: Zdaj sprawę z twego zarządu. Póki mamy czas, możemy sobie zjednywać bliźnich. Tylko okazując miłosierdzie ludziom, możemy liczyć, że i Bóg nam je okaże.