Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaWczoraj: 3
Poprzedni tydzień: 752
Bieżący miesiąc: 1202
Poprzedni miesiąc: 1927
Ogółem: 6386

Poland 95.1%France 0.1%
United States 2.9%Ukraine 0%
Kuwait 0.4%Austria 0%
Germany 0.3%Czech Republic 0%
United Kingdom 0.3%Netherlands 0%mapa cmentarza

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2019 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.
  2. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 22-25 października 2019 roku. Szczegółowy plan Kursu zamieszczony jest na stronie internetowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.
  3. W przyszła niedzielę o godz. 1200 będzie Msza Św., a po Niej spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  4. Przypominamy o składaniu kart wspominkowych.
  5. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.
  6. Wszystkim życzymy błog. Bożego na rozpoczynający się tydzień.

 

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: "W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem”. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani się z ludźmi nie liczę, to jednak ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie”. I Pan dodał: "Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?". (Łk 18, 1-8)

 

Rozważanie do czytań

Na kartach Pięcioksięgu widać, jaką ochroną cieszyły się wdowy w starożytnym Izraelu. Nie miały oparcia, dlatego potrzebowały opieki od innych. Wdowa z dzisiejszej Jezusowej przypowieści naprzykrza się sędziemu, gdyż potrzebuje obrony. Sama nie da sobie rady. I to jest sedno naszej relacji z Bogiem: sami nie damy rady. Dlatego mamy Go prosić, wołać do Niego, niekiedy krzyczeć. Bo jesteśmy jak ta wdowa – aby żyć naprawdę, potrzebujemy Bożej łaski i obrony. Najpierw jednak musimy się do tej potrzeby przyznać.Stanięcie w prawdzie o naszej kruchościi niesamowystarczalności otwiera drogę ku odnowie całego naszego życia.

 

Dziękujemy za sprzątanie i za ofiary na potrzeby kaplicy w Łazach Dębowieckich: Marii Rzońca, Agnieszce Farej, Sylwii Staniszewskiej, Katarzynie Bieleckiej, Grażynie Kucka i Teresie Bobola.

 

Prosimy w najbliższym czasie o posługę: Krystynę Szafran, Monikę Żydek, Irenę Budziak, a później : Marię Kapanowską, Ryszardę Budziak, Krystynę Libuszowską.

 

Numer konta parafialnego:

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA, B.S. BIECZ oddział Dębowiec

Numer Rachunku: 82 8627 1024 2004 6012 9756 0001

 

Rachunek bankowy na wpłaty remontowe:

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA, B.S. BIECZ oddział Dębowiec

Numer Rachunku: 55 8627 1024 2004 6012 9756 0002