Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaWczoraj: 3
Poprzedni tydzień: 752
Bieżący miesiąc: 1202
Poprzedni miesiąc: 1927
Ogółem: 6386

Poland 95.1%France 0.1%
United States 2.9%Ukraine 0%
Kuwait 0.4%Austria 0%
Germany 0.3%Netherlands 0%
United Kingdom 0.3%Czech Republic 0%mapa cmentarza

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 2019 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten nasz kościół parafialny, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

Kończy się październik. Jeszcze do czwartku wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe.

 

W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy o 1200, której nie będzie.

Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. O godz. 1400 zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie za naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

Nabożeństwo wspominkowe za zmarłych codziennie o godz. 1730 przez cały listopad. W Łazach Dębowieckich do 8 listopada. Prosimy czytelnie wypełniać karty wspominkowe, są dostępne w zakrystii i na bocznych ołtarzach. 

Stowarzyszenie Miłośników Dębowca i Okolicy wraz z Radą Parafialną będą kwestować w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu na potrzeby cmentarza.

W sobotę, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na wypominki o 1730 i na Mszę Świętą o godz. 1800 na cmentarzu. Do 8 listopada wypominki i Msze wieczorne będą w kaplicy na cmentarzu.

W tym miesiącu nie będzie specjalnego nabożeństwa związanego z pierwszym piątkiem i  pierwszą sobotą miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek i Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę.

Okazja do spowiedzi w Dębowcu od poniedziałku do czwartku od godz. 1700, a w czwartek w Łazach Dębowieckich od godz. 1600.

W sobotę rano  odwiedzimy wszystkich naszych chorych.

W pierwszą niedzielę listopada będzie kwesty na dalsze prace remontowe naszego kościoła i kaplicy.

Ochotnicza Straż Pożarna serdecznie zaprasza na wystawę strażacką, która odbędzie się w dniach 8 – 11 listopada 2019 r., od godz. 800 do 2000 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dębowcu.

Oaza zaprasza na czuwanie ze Wszystkimi Świętymi 31.X.2019 r., (czwartek) o godz. 1900

Wszystkim życzymy błog. Bożego na rozpoczynający się tydzień.

 

EMAIL PARAFII:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.