Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaWczoraj: 3
Poprzedni tydzień: 752
Bieżący miesiąc: 1202
Poprzedni miesiąc: 1927
Ogółem: 6386

Poland 95.1%France 0.1%
United States 2.9%Ukraine 0%
Kuwait 0.4%Austria 0%
Germany 0.3%Netherlands 0%
United Kingdom 0.3%Czech Republic 0%mapa cmentarza

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 2019 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dziś, zmiana tajemnic różańcowych, taca przeznaczona na seminarium duchowne i cele diecezjalne oraz kwesta na remonty. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Przez cały miesiąc listopad, zapraszamy na Nabożeństwa Wypominkowe, a później na Mszę Świętą. Do 8 listopada włącznie (tj. piątku), Nabożeństwa i Msze wieczorne będą odprawiane w Kaplicy Cmentarnej.

Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych (jednego dnia – jedna osoba zmarła).

W związku z Waszymi licznymi prośbami, nie czekamy do miesiąca grudnia, ale już od poniedziałku tj. 4 listopada Nabożeństwa Wspominkowe w Dębowcu będą odprawiane o godz. 1630, a Msze Święte o godz. 1700, zaś w Łazach Dębowieckich do 9 listopada: "wypominki” o godz. 1600, a po nich Msza Św.

Dziękuję: Stowarzyszeniu Miłośników Dębowca i Okolicy, Radzie Parafialnej, Panu Wójtowi, Przewodniczącej Stowarzyszenia „Wrzos”, za przeprowadzenie kwesty na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych. Zebrane pieniądze w kwocie 5.300,94 zł i 1e zostaną przeznaczone, na prace remontowo – naprawcze w Kaplicy Cmentarnej.

Ochotnicza Straż Pożarna serdecznie zaprasza na wystawę strażacką, która odbędzie się w dniach 8 – 11 listopada 2019 r., od godz. 800 do 2000 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dębowcu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wszystkim życzymy błog. Bożego na rozpoczynający się tydzień.

Dziękujemy za sprzątanie i za ofiary na potrzeby kaplicy w Łazach Dębowieckich: Krystynie Szafran, Monice Żydek, Teresie Marszałek, Marii Kapanowskiej, Ryszardzie Budziak, Krystynie Libuszowskiej.

Prosimy w najbliższym czasie o posługę: Krystynę Czechowicz, Beatę Pikusa, Katarzynę Zalewską, a później : Janinę Setlak, Teresę Mastej i Zofię Gliwa.

 

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: "Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu". Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to szemrali: "Do grzesznika poszedł w gościnę". Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: "Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie". Na to Jezus rzekł do niego: "Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło". (Łk 19, 1-10)

Rozważanie do czytań

Ziarnko piasku nie jest zbyt małe ani poranna rosa zbyt ulotna, żeby nie mogły zachwycić i rozradować Boga. Ta radość Boga jest Jego królowaniem; roztaczającym się wszędzie, gdzie jesteśmy. Choćbyśmy nie wierzyli, bo nasze są serca zbyt ciasne, zapał łatwo gasnący i pamięć o grzechach niebezpiecznie uciska. Właśnie to Boże królowanie głosili Apostołowie. Królestwo Bożego zachwytu nad stworzeniem, nade mną. Nic dziwnego, że ta prawda leczy wszelkie choroby.