Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 203
Wczoraj: 157
Bieżący tydzień: 360
Poprzedni tydzień: 985
Bieżący miesiąc: 810
Poprzedni miesiąc: 2497
Ogółem: 6117

Poland 94.3%France 0.2%
United States 3.4%Ukraine 0%
Kuwait 0.4%Netherlands 0%
Germany 0.4%Austria 0%
United Kingdom 0.3%Czech Republic 0%mapa cmentarza

I NIEDZIELA ADWENTU 2019 R.

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zapraszamy na Mszę świętą „Roratnią” w Dębowcu od poniedziałku do piątku o godz. 1700, w sobotę Roraty będą o godz. 730 rano. Zaś w Łazach Dębowieckich od poniedziałku do soboty o godz. 1600.

Dzisiaj:

  • zmiana tajemnic różańcowych
  • taca na cele diecezjalne
  • kwesta na remonty

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwości spowiedzi w Łazach Dębowieckich w czwartek od godz. 1530, w Dębowcu w piątek od godz. 1600. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych od godz. 830.

Św. Mikołaj przybędzie do naszej Parafii 6 grudnia tj. w piątek, w Dębowcu planuje się zatrzymać na chwilę po Mszy św. wieczornej. Rodziców którzy chcieliby się skontaktować ze Św. Mikołajem informujemy, że można o szczegółach dowiedzieć się w zakrystii.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP., czyli w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 1030 kandydaci do bierzmowania otrzymają modlitewniki, a na Mszy św. o godz. 1200, dzieci z klas III otrzymają medaliki, po Mszy św. spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu cmentarza parafialnego: P. Grzegorzowi Nowak, P. Janowi Jurusik, P. Irenie Dąborowskiej, Ks. Jakubowi i   ministrantom oraz innym osobom.

Panie z KGW z Dębowca i dzieci ze świetlicy parafialnej zapraszają na wspólne pieczenie ciasteczek piernikowych w dn. 6.XII. (piątek) do GOK o godz. 1600. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wycieczkę.

Prosimy także, o składanie wypominków rocznych. Kartki wypominkowe są wyłożone na ołtarzach bocznych.

Dziękujemy za sprzątanie i za ofiary na potrzeby kaplicy w Łazach Dębowieckich: Czesławie Wickowskiej, Bogusławie Goleń, Annie Augustyn, Monice Zabawa, Barbarze Gliwa i Jolancie Łoza.

Prosimy w najbliższym czasie o posługę: Marię Bardziej, Zofię Lisowiec i Genowefę Lisowiec, a później: Wiolettę Rzońca, Ewę Kamińską i Krystynę Czarny.

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozu miejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. (Mt 24,37-44)

Rozważanie do czytań

Czy jesteśmy gotowi stanąć przed obliczem Chrystusa? Stawiając to ważne pytanie, liturgia pierwszej niedzieli Adwentu wzywa nas do czuwania, do odrzucania uczynków ciemności, do zaparcia się siebie. Jednocześnie jednak daje nadzieję, że przyjście Pana przyniesie nam nie potępienie i karę, lecz radość, pokój i spełnienie wszystkich naszych tęsknot. Obyśmy uczestnicząc w tej Eucharystii zapragnęli iść z radością na spotkanie Pana drogą nawrócenia, ufni, że na jej końcu czeka nas szczęście, którego zapowiedzią jest Boże Narodzenie