OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, jaki daje nam Pan.

Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będzie spowiedź przedświąteczna, w naszej parafii będzie ona 21 grudnia w sobotę od 1000 – 1200 i 1500 – 1700.

Dziękujemy, za złożone ofiary do puszek jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie, a zebrano łącznie (Dębowiec i Łazy Dębowieckie) 928 zł.

Prosimy o składanie wypominków rocznych na 2020 rok.

Parafialna Caritas prosi o włączenie się w akcję przygotowania paczek osobom i rodzinom najbardziej potrzebującym. Akcja trwa do środy (18.XII). Można do kosza św. Franciszka przekazać produkty i w ten sposób przyjść bliźnim z pomocą.

Prosimy też, o zgłaszanie chorych, których należy odwiedzić z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia.

Prosimy naszych nowych parafian, którzy chcą w tym roku przyjąć księdza po kolędzie, by w najbliższych dniach to zgłosić, byśmy mogli dobrze ułożyć plan wizyty duszpasterskiej.

W przyszłą niedzielę dzieci będą sprzedawały ciasteczka. Zachęcamy do kupna, a przez to wesprzemy je, by mogły wyjechać na wycieczkę.

Pan Kościelny i Pan Organista dziękują za złożone ofiary i życzliwe przyjęcie podczas roznoszenia opłatków.

Chętnych prosimy o odnowienie prenumeraty „ Posłańca Matki Bożej” i Rycerza Niepokalanej” na 2020 r.

Pragniemy poinformować, że utrzymanie porządku na cmentarzu takiego jaki jest obecnie t.j. (wrzucanie śmieci do kontenera - bo często leżą śmieci nie w kontenerze lecz obok kontenera) i wywóz tych śmieci w samym tylko miesiącu listopadzie kosztował nas – PARAFIĘ - 2836,00 zł.

Wszystkim życzymy radosnego przeżywania adwentowego czasu.