Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaPoprzedni miesiąc: 2593
Ogółem: 6132

Poland 91.5%France 0.2%
United States 5%Netherlands 0.1%
Kuwait 0.8%Austria 0.1%
Germany 0.7%Ukraine 0.1%
United Kingdom 0.5%Czech Republic 0%mapa cmentarza

III NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2020 R. - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Ogłoszenia duszpasterskie

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia (tradycyjnie, kolędy śpiewamy do 2 lutego).

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską tzw. „Kolędę”. Jeszcze raz dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Jeśli ktoś był nieobecny, a pragnie byśmy pomodlili się wspólnie i pobłogosławili Was i wasze mieszkania proszę to zgłosić w zakrystii lub w kancelarii. Zgłoszone rodziny odwiedzimy w sobotę 18 stycznia od godz. 900.

W ubiegłą niedzielę w czasie kwesty zebrano w Dębowcu 4840 zł, w Łazach Dębowieckich 720zł, a na konto wpłynęło 4027 zł. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

KGW z Dębowca zaprasza dzieci na pieczenie faworków i inne atrakcje karnawałowe połączone z zabawą. Spotkanie w Sali GOK-u w czwartek 16 stycznia od 1600 godziny.

Róże Różańcowe z Majscowej zapraszają w dniu dzisiejszym na godzinę 1600 do domu Ludowego na wspólne noworoczne kolędowanie. Bliższe informacje na plakacie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.

 

Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć od niego chrzest. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: "To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?" Jezus mu odpowiedział: "Ustąp teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe". Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły się nad Nim niebiosa i ujrzał ducha Bożego zstępującego jak gołębica i przychodzącego nad Niego. A oto głos z nieba mówił: "Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie".          (Mt 3, 13-17)

Rozważanie do czytań

Chrzest w Jordanie to pierwsze publiczne objawienie Jezusa jako Króla i Zbawcy, a jednocześnie objawienie całej Trójcy Świętej. To początek działalności Jezusa i szczyt działalności Jana Chrzciciela, który pierwszy rozpoznał w Jezusie obiecanego Mesjasza. Jezus zanurza się w wody Jordanu, jak w wody śmierci, przyjmując na siebie nasze grzechy. Niech dzisiejsze święto będzie dla nas okazją do dziękczynienia za dar chrztu, w którym obmyły nas wody życia wiecznego, czyniąc nas dziećmi Bożymi.