Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 8
Wczoraj: 59
Bieżący tydzień: 250
Poprzedni tydzień: 326
Bieżący miesiąc: 1234
Poprzedni miesiąc: 1066
Ogółem: 4210

Poland 56.4%Italy 0.4%
United States 37.8%Ukraine 0.3%
Germany 1%Denmark 0.3%
United Kingdom 0.9%France 0.2%
Kuwait 0.9%Russian Federation 0.2%mapa cmentarza

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2020 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy pierwszą niedziela miesiąca lutego, zmiana tajemnic Żywego Różańca, taca przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne, w parafii kwesta na prace remontowe. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W poniedziałek wspomnienie św. Błażeja męczennika. W tradycji Kościoła święcenie jabłek i błogosławieństwo świecami tzw. „błażejkami”, które ma chronić przed chorobami gardła i krtani. Podczas nabożeństwa ksiądz święci i podkłada pod brodę dwie związane na krzyż świece. Odmawia przy tym modlitwę: za wstawiennictwem świętego Błażeja niech cię Pan ustrzeże przed chorobami gardła i wszelkim złem. Zapraszamy na Mszę świętą o 1700. Można przynieść do poświecenia jabłka.

  

W środę św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy świętej poświęcenie chleba, wody i soli. W tradycji ludowej szczególnie w Beskidach i na Pogórzu przetrwał kult św. Agaty dziewicy i męczennicy z Katanii na Sycylii jako patronki od ognia oraz tradycja święcenia : wody, soli i chleba.

W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca lutego. Okazja do spowiedzi w piątek od 1600 godziny.

Dziękujemy wszystkim, którzy poważnie potraktowali Parafialny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu i znaleźli czas na spotkanie z Jezusem podczas poniedziałkowej adoracji.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.