Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 382
Wczoraj: 230
Poprzedni tydzień: 756
Bieżący miesiąc: 2494
Poprzedni miesiąc: 1827
Ogółem: 5730

Poland 84.4%France 0.3%
United States 9.8%Austria 0.2%
Kuwait 1.4%Italy 0.2%
Germany 1.3%Ukraine 0.2%
United Kingdom 0.8%Russian Federation 0.1%mapa cmentarza

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 2020 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 730, 900 i 1700. W Łazach Dębowieckich o 1600. Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania popiołem. Zachęcamy do przeżywania Wielkiego Postu w duchu pokuty. Przypominamy, że w Środę Popielcową wierni między 18, a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w czwartek o godz. 1800.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki na Drogę Krzyżową w kościele parafialnym o godz. 1630, w Łazach Dębowieckich o godz. 1530. W niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 1500 w Łazach Dębowieckich, a w kościele parafialnym o 1630, po nabożeństwie będzie Msza Św.

Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, a więc zmiana tajemnic różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W Parafii kwesta na prace remontowe. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Seminarium w Rzeszowie.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb”. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię ktoś, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski". (Mt 5, 38-48)

Rozważanie do czytań

Jeśli tak trudno nam miłować braci, to dlatego, że serca nasze nie otworzyły się jeszcze na Boże miłosierdzie. Jeśli będziemy widzieć Jego łaskawe działanie, a nie zatrzymamy się na słabościach swoich czy braci, wtedy Jego miłość będzie mogła przez nas działać. Prośmy, by w tej Eucharystii napełniła ona nasze serca.