Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 371
Wczoraj: 230
Poprzedni tydzień: 745
Bieżący miesiąc: 2483
Poprzedni miesiąc: 1827
Ogółem: 5719

Poland 84.3%France 0.3%
United States 9.8%Italy 0.2%
Kuwait 1.4%Austria 0.2%
Germany 1.3%Ukraine 0.2%
United Kingdom 0.8%Russian Federation 0.1%mapa cmentarza

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2020 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza - II Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na cel misji.

Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żali w niedzielę.

Są do na bycia „Baranki wielkanocne” w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Caritas Diecezjalny. Dzieci, jak i dorosłych zachęcamy do zbierania jałmużny wielkopostnej.

Tegoroczne rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży odbędą się od 16 do 19 marca 2020 r. (poniedziałku do środy).

Ostatniej niedzieli w czasie kwesty zebrano w Dębowcu 6600 zł, a w Łazach Dębowieckich 1630 zł. W miesiącu lutym na konto remontowe wpłynęło 740 zł. Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

 

       Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba oraz brata jego, Jana, i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, rozmawiający z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: "Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza". Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: "To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!" Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: "Wstańcie, nie lękajcie się!» Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im, mówiąc: «Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie".    (Mt 17, 1-9)                                     

Rozważanie do czytań

    Pan Bóg rzekł do Abrahama: "Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę". Najpierw jest wezwanie do opuszczenia ziemi rodzinnej, więc swojego świata i swojego poczucia bezpieczeństwa. Stało się to udziałem Abrahama i jest udziałem uczniów Jezusa aż po dziś dzień. Potem następuje stopniowe zbliżanie się do Boga i Jego tajemnic. W końcu przychodzi chwila światła, odsłania się Tajemnica, a rozum zaproszony jest do pokory. Wiara bywa traceniem siebie i swojego świata.