OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W poniedziałek,, wtorek i środę (18,19,20 V) przypadają Dni Krzyżowe, czyli modlitwa o dobre urodzaje i bł. Boże w pracy.

W poniedziałek 18.V – obchodzimy 100 rocznicę urodzin św. JP.II. Zachęcamy do dziękczynienia oraz prośby o wstawiennictwo świętego Rodaka w intencji Ojczyzny, a szczególnie o ustanie epidemii.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II.

W środę 20.V – przypada 20 lecie sakry biskupiej naszego Ordynariusza bp Jana - pamiętajmy o księdzu biskupie w naszych modlitwach.

W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeżeli Mnie miłujecie,będziecie     zacho - wywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze, Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie". (J 14,15-21)

Rozważanie do czytań

     Jezus obiecuje swoim uczniom: "Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was w moim Duchu". Jednak zanim to nastąpi, czas samotności jest potrzebny. Czas, kiedy trzeba bronić wiary; kiedy trzeba uzasadnić nadzieję, którą nosimy w sercach; kiedy odrzucają głoszone przeze nas słowo; kiedy przychodzi cierpienie. Być może ta samotność jest jedynym kluczem, który może otworzyć drzwi naszych serc dla Ducha Świętego. Być może też dzięki niej naprawdę zobaczę, że Go potrzebujemy, i zaczniemy Go przyzywać.