OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W poniedziałek (jutro) 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła - składka z tego dnia przeznaczona na działalność Stolicy Apostolskiej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwości spowiedzi w Łazach Dębowieckich w czwartek od godz. 1630, w Dębowcu w piątek od godz. 1700. Msze św. w Łazach Dębowieckich tylko w czwartek i w piątek.

Zapraszamy Róże Różańcowe do zapoznania się z harmonogramem i prowadzeniem modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 1030.

Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, a więc zmiana tajemnic różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W Parafii kwesta na prace remontowe. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Seminarium w Rzeszowie.

Dziękujemy dzieciom Pierwszokomunijnym za złożenie Daru Ołtarza w wysokości 2 tys. zł. Pieniądze te będą przeznaczone na zakup szat liturgicznych. Dziękuję również, za złożony przez nie dar dla dzieci na misjach w wysokości 1570 zł. Pieniądze te już zostały przekazane do referatu misyjnego.

Decyzją ks. Prowincjała ks. Adam Sędzik zostaje skierowany z dniem 22 sierpnia do pracy duszpasterskiej w Trzciance. Jego miejsce zajmie ks. Franciszek Sikora. Wyrażamy wdzięczność ks. Adamowi za wieloletnią posługę w naszej parafii, a na nowej placówce życzymy dużo zdrowia i sił w pracy duszpasterskiej.

Nauczycielom, dzieciom, młodzieży oraz wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznego wypoczynku. Niech Maryja nasza Matka ma nas w Swojej opiece.

Biskup Rzeszowski Jan Wątroba obejmuje modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji. W związku z zaistniałą sytuacją, Ksiądz Biskup zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji na niedzielę 5 lipca 2020 r. Wolontariuszy Caritas parafii prosimy o pomoc w zbiórce. 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Jezus powiedział do apostołów: Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. (Mt 10,37-42)

Rozważanie do czytań

Tylko Bóg może żądać dla siebie miłości tak heroicznej, przewyższającej miłość do matki i ojca, syna, córki. Wymagania Jezusa są „nieludzkie”, gdyż są one boskie. W ewangelicznej perspektywie każda strata przeradza się w zysk, a kluczem ułatwiającym akceptację tej logiki jest paradoks codziennego krzyża. Można wprawdzie iść za Jezusem bez krzyża, ale wówczas trudno liczyć na twórczy udział w misterium paschalnym – w zanurzeniu przez chrzest w śmierci Chrystusa, po to, by wraz z Nim wkroczyć w nowe życie.