OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :

- w środę wspomnienie św. Marty

- w piątek św. Ignacego z Loyoli

- w sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca

Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, a więc zmiana tajemnic różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W Parafii kwesta na prace remontowe. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. W tym dniu jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami. 

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna po wieczornej mszy świętej. W sprawach pogrzebu i namaszczenia o każdej porze.

Po mszy świętej poświęcimy pojazdy mechaniczne i będziemy modlić się w intencji kierowców. Przed kościołem jest ustawiona skarbona do której można składać ofiary na rzecz polskich misjonarzy i misjonarek tzw. akcja 1 grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr drogi na zakup potrzebnych środków transportu. Już dzisiaj dziękujemy w imieniu misjonarzy i misjonarek za hojność serca.

Pragniemy polecić waszej modlitwie osobę naszego pana grabarza Jana Jurusika, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi przy ogrodzeniu na cmentarzu i obecnie w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Potrzebna jest krew. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do stacji krwiodawstwa i poinformowaniu dla kogo oddają krew. Polecajmy Go łaskawej opiece Matki Najświętszej: Pod Twoja obronę….