Ogłoszenia duszpasterskie

Rozpoczynając adwentowy czas, zapraszamy do głębszej modlitwy, refleksji nad własnym życiem i naszej postawie czuwania w oczekiwaniu na przyjście Pana. Niech nam w tym pomogą:

- List bp. Jana Wątroby, dzisiaj przeczytany, a także dostępny na naszej stronie internetowej.

- Msze święte Roratnie odprawiane wieczorem w kościele parafialnym o 1700, w soboty o 730, a w Łazach Dębowieckich o 1600.

- Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Panny Marii – śpiewane w naszych rodzinach w ramach wspólnej modlitwy.

- rozważanie Słowa Bożego, które Bóg kieruje do nas w codziennej liturgii, dostępne na wszystkich katolickich stronach internetowych.

W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie ½ przed msza świętą. W Łazach w czwartek od 1530, a w piątek od 1600 w kościele parafialnym. W przyszłą pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, adoracja, taca na kurię diecezjalną i kwesta na cele parafialne.

W sobotę 5 grudnia odwiedzimy chorych. Jeżeli któraś rodzina nie może przyjąć kapłana, prosimy o telefoniczną informację.

W poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja Apostoła

Na stoliku pod chórem są wystawione kartki na „Wypominki Roczne”. Czytelnie wypełnione można składać na tacę, w zakrystii i kancelarii do końca roku.

Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na remont alejek na cmentarzu. Można w dalszym ciągu wesprzeć to dzieło.

Informacja dodatkowa:

Pan kościelny prosi o przekazanie informacji, że od poniedziałku rozpoczyna roznoszenie opłatków w Dębowcu.

Pan organista opłatki dla mieszkańców Zarzecza i Majscowej pozostawi na bocznych ołtarzach. Obydwaj panowie dziękują za tradycyjne ofiary składane z tej okazji.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!". (Mk 13)