OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :

W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

* w poniedziałek – wsp. św. Brunona z Kwerfurtu BM

* we wtorek – wsp. św. pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta

* w czwartek – wsp. św. Bonawentury BD

* w piątek – wsp. Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

W dniach 5 – 12 września 2021 r. w Budapeszcie będzie odbywał się 52 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Zakończy go uroczysta celebracja Eucharystii pod przewodnictwem papieża Franciszka. Jest możliwość wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu wiary. Organizatorzy przesłali informację o sposobie rejestracji i rezerwacji miejsc zarówno indywidualnych jak i grupowych. Przekazuję je w oddzielnych załącznikach. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Kongresu: www.iec2020.hu/en

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotowo - autokarową w dniach 16-21 września br. do Matki Bożej na La Salette w 175. rocznicę objawienia. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt z ks. Romanem  /tel. 692 –294- 871/.

Zapraszamy w przyszłą niedzielę do Jasła na piknik charytatywny pod hasłem „ Razem dla Paulinki”. Więcej informacji na plakacie.

Na stronie internetowej parafii znajduje się „OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W KWESTII SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19” – prosimy o zapoznanie się z powyższą informacją.

Wszystkim pracującym i wypoczywającym życzymy Bożego błogosławieństwa