OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W najbliższy wtorek, 20 lipca br., przypada ósma rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

Pragnę podziękować wszystkim Parafianom, którzy złożyli pieniądze w ramach przeprowadzonej kwesty Alejki na cmentarzu, dziękuję w imieniu swoim i tych którzy kwestowali za życzliwe przyjęcie i otwartość. Tych, których obecność kwestujących irytowała i wprowadzała w zakłopotanie przepraszam. Cieszę się, że większość z was rozumie co to jest cmentarz. Dziś spoczywają tam nasi bliscy zmarli, za jakiś czas każdy z nas tam do nich dołączy. Więc niech to będzie godne miejsce wiecznego spoczynku. Zebrana kwota to 158 470,00 PLN. W sposób szczególny dziękuję tym wszystkim którzy zbierali pieniądze, a więc osobom: z Rady Parafialnej, Paniom z KGW, Druhom Strażakom, Panu ze Straży Honorowej, Panu Listonoszowi, Sołtysom, Paniom z Róż Różańcowych i z Rady Gminy oraz tym wszystkim którzy podjęli się tego trudu. Informuję, że nadal można wpłacać na konto lub osobiście  w kancelarii parafialnej.

W sobotę po wieczornej mszy świętej i w niedzielę po wszystkich mszach świętych poświęcimy pojazdy mechaniczne i będziemy modlić się w intencji kierowców. Włączając się w coroczną akcję akcja 1 grosz za 1 km pomocy polskim misjonarzom będzie wystawiona skarbona do której można ofiary. Łatwo przeliczyć: za 100 km 1 zł, za 1000 km 10 zł itd. Zachęcamy do hojności serca.

Z racji I Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który z woli papieża Franciszka będzie obchodzony w Kościele powszechnym w każdą czwartą niedzielę lipca, w najbliższą niedzielę, 25.07.2021 r. zapraszamy Babcie, Dziadków i Osoby Starsze do katedry rzeszowskiej na godz. 14.30, na wykład na temat: Wartość międzypokoleniowego braterstwa i przyjaźni. O godz. 15 na Mszę Świętą pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ogłosił niedzielę 25 lipca br. Dniem Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie.Odpowiadając na apel abpa Stanisława Gądeckiego dnia 25 lipca 2021 r., w całej Polsce podczas Mszy św. będziemy modlić się w intencji poszkodowanych, a po Mszach św.  zostanie przeprowadzona zbiórka do  puszek na  pomoc poszkodowanym.

Poniżej publikujemy treść apelu  Przewodniczącego KEP abpa Stanisława Gądeckiego. 

 

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI W NAWAŁNICACH
W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.

Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 16 lipca 2021 roku.

 

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: "Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco". Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.      (Mk 6, 30-34)

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Program „Dobry start”- tzw. świadczenie 300+

Od 1 lipca br. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął obsługę programu „Dobry start”   (tzw. 300+). Wnioski można składać tylko drogą elektroniczną:

  • na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS: www.zus.pl,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • przez portal Emp@tia.

Wypłata świadczeń będzie następować wyłącznie na wskazane przez wnioskodawcę konto bankowe.

Aby ułatwić mieszkańcom gminy Dębowiec sprawną obsługę wniosków dotyczącą świadczenia 300+, Oddział ZUS w Jaśle zaprasza na dyżury w formie mobilnego punktu informacyjnego. Dyżury odbędą się w dniach 20-21 lipca br. w godzinach 9.00-14.00 w Urzędzie Gminy Dębowiec.

W czasie takiego spotkania pracownicy:

  • założą osobom zainteresowanym konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, co ułatwi obsługę wniosku o świadczenie,
  • przekażą instruktaż na temat warunków ubiegania się o świadczenie 300+ oraz pomogą wypełnić wniosek.

Podczas wizyty należy mieć ze sobą:

- dowód osobisty,
- telefon (konieczne do weryfikacji),
- numer rachunku bankowego (jeśli chcesz złożyć wniosek),
- adres e-mail.

Oddział ZUS w Jaśle