OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina:

- w piątek wsp. św. Grzegorza Wielkiego

W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca września. Spowiedź we czwartek w Łazach Dębowieckich od godz. 1530, a w piątek w Dębowcu od 1700. Okazja do spowiedzi w pozostałe dni ½ godz. przed mszą świętą.

W pierwszy piątek rano, wieczorem i w Łazach Dębowieckich po mszy świętej Nabożeństwo do NSPJ z racji pierwszego piątku.

W sobotę od 830 odwiedzimy chorych po wakacyjnej przerwie. Jeżeli ktoś nie może przyjąć kapłana prosimy o telefoniczny kontakt.

W przyszłą niedzielę Adoracja NS, zmiana tajemnic różańcowych, składka na seminarium, kwesta na cele parafialne.

Informujemy, że od przyszłej niedzieli msze święte w Łazach Dębowieckich w niedzielę o 730 i 900. W kościele parafialnym od wtorku wracają msze święte ranne o 730 w dni powszednie.

Ważna informacja dla dzieci , młodzieży i rodziców: Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego w Dębowcu w środę o godz. 800 dla klas 1-3, o godzinie 900 dla pozostałych, w Łazach Dębowieckich o godz. 800. Młodzież szkół ponadpodstawowych zapraszamy na mszę świętą wieczorem o 1800.

W związku z dramatyczną sytuacją setek tysięcy Afgańczyków, którzy z powodu przejęcia władzy w tym kraju przez talibów – znaleźli się w dramatycznej sytuacji – Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała, aby w niedzielę 5 września przeprowadzić zbiórkę do puszek na ten cel. Caritas Polska za pośrednictwem Caritas w Pakistanie i Iranie udzieli wsparcia uchodźcom z Afganistanu, którzy uciekli do tych krajów. Pomoc otrzymają także ci ludzie, którzy trafili do Polski i nie mają dosłownie niczego.

Parafia Osobnica organizuje w dniach 10 - 12. 09. 2021 pielgrzymkę po Sanktuariach Warmii i Mazur.  Na trasie pielgrzymki są: Wąwolnica, Sokółka, Różanystok, Święta Woda, Święta Lipka, Stoczek Warmiński, Gietrzwałd, Toruń. Koszt 420,- Zapisy w zakrystii w Osobnicy lub u ks. Przemysława Dudka 606 910 523.

KOMUNIKAT PANA WÓJTA GM. DĘBOWIEC

Zapraszamy w dniu dzisiejszym  mieszkańców gminy na Dożynki Gminne, Początek o godzinie 15.00 na placu przy Altanie w Pagórku.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia