OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina:

w środę 8 września Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny:

* błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion w kościele parafialnym o godz.730 i  1800, a w Łazach Dębowieckich o godz. 1700.

* tym dniu również dwóch naszych Nowicjuszy złoży swoje pierwsze śluby zakonne i otrzyma sutannę. Będzie to miało miejsce w Bazylice o godz. 1030, otoczmy ich naszymi modlitwami.

Kustosz Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance zaprasza na Odpust w dniach 11 – 14 września 2021 r., w Uroczystość Podwyższenia Krzyża. Program Uroczystości znajduje się na Plakacie. W przyszły poniedziałek 13 września w Kobylance będzie gościć Radio Maryja i TV Trwam.

W ramach przygotowań do beatyfikacji sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Czackiej codziennie po mszy świętej będziemy odmawiać przygotowaną przez KEP modlitwę. Zachęcamy też do prywatnej modlitwy w tej intencji. Beatyfikacja odbędzie się 12 września w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie

Spotkanie dzieci do pierwszej komunii i ich rodziców będzie w ostatnią niedziele września o czym jeszcze poinformujemy.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

KOMUNIKAT PANA WÓJTA GM.  DĘBOWIEC

Przypomina się mieszkańcom Gminy Dębowiec o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Termin spisu mija 30.09.2021 r. Udział w spisie jest obowiązkowy.

 

Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu. Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: "Effatha", to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić. Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali. I przepełnieni zdumieniem mówili: "Dobrze wszystko uczynił. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę".     Mk 7, 31-37

Rozważanie do czytań

       Bóg nie ma względu na osoby i wiara nasza w w Jezusa Chrystusa nie może mieć względu na osoby. U Boga ostatni będą pierwszymi. Nasz Ojciec niebieski objawił swoje rzeczy prostaczkom. Chrystus nie przyszedł powołać sprawiedliwych, ale grzeszników, tych,którzy się źle mają. W Chrystusie wszyscy jesteśmy braćmi i nic innego nie ma znaczenia.