OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina:

- w poniedziałek - wsp. św. Jana Chryzostoma BD

- we wtorek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wieczorna Msza Święta wyjątkowo będzie sprawowana w Kaplicy św. Krzyża na cmentarzu z racji jej wezwania. Róże Różańcowe zapraszają w tym dniu do udziału w PLENEROWEJ DRODZE KRZYŻOWEJ, która  rozpocznie się bezpośrednio po Mszy Świętej przy kaplicy, a zakończy przy Bazylice. Prosimy wziąć z sobą lampiony i odblaskowe opaski.

- w środę - wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

- w czwartek – wsp. św. męczenników Korneliusza P i Cypriana B

- w sobotę – Święto św. Stanisława Kostki Z, - patrona młodzieży

Informujemy, że Świetlica przyparafialna rozpoczyna w tym tygodniu swoje zajęcia. Dzieci z przedszkola i ze szkoły podstawowej, które korzystały już z zajęć, a także wszystkie chętne do wspólnych twórczych działań zapraszamy w czwartek wyjątkowo na godz. 1500 do salki przy plebanii. Panie ze świetlicy planują dla was wiele ciekawych spotkań, zabawy plastyczne, muzyczne, teatralne i konstruktorskie.

W przyszła niedzielę odpust w Bazylice. Program na plakatach. Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystościach już od czwartku. W kościele parafialnym w przyszłą niedzielę msze święte tylko o 730 i 900. Za tydzień Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Radio VIA.

Na cmentarzu znajduje się duża ilość ziemi z gruzem, jest ona pozostałością po wykopach pod alejki. Jeżeli komuś jest potrzebna to proszę sobie wziąć.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.