OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :

* w poniedziałek – wsp. św. Antoniego z Padwy

* we wtorek – wsp. bł. Michała Kozala

* w sobotę – wsp. św. Alberta Chmielowskiego

* zachęcamy do licznego udziału w rozpoczętych rekolekcjach parafialnych. W środę na zakończenie rekolekcji będzie zbierana taca dla rekolekcjonisty.

W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po mszy św. o godz. 1030 wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie, zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, młodzież i dorosłych, Panie z KGW w strojach ludowych, Gwardię Dębowiecką, a także Panów Strażaków i mężczyzn do baldachimu. Ołtarze proszę przygotować w Rynku. Odpowiedzialnymi za Ołtarze są poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich razem z panami z OSP.

Mieszkańców poszczególnych wiosek prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie Ołtarzy oraz wsparcie finansowe na zakup kwiatów, świec i innych elementów dekoracyjnych. Dobrowolne ofiary można składać u pań z KGW lub naczelników OSP.

* Po zakończonej procesji Msza św. około godz. 1200

*przypominamy, że w Łazach będzie tylko jedna msza św. o 730

Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1800. Jak co roku prosimy o obecność druhów z OSP i pań z KGW wg. harmonogramu : piątek - Zarzecze, sobota – Majscowa, poniedziałek – Dębowiec, wtorek – Łazy , środa – Zarzecze.

W czwartek zakończenie Oktawy (Msza św.) w Bazylice NMP.

Dziękujemy Panu Wiesławowi Dziedzicowi za wykoszenie trawy na cmentarzu.

W ubiegłą niedzielę podczas kwesty zebrano łącznie 9370 PLN. W maju na konto wpłynęło 2710 PLN. Dziękujemy bardzo za złożone ofiary.

Jezus powiedział swoim uczniom: ”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”. J 16,12-15