OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Rozpoczynając adwentowy czas, zapraszamy do głębszej modlitwy, refleksji nad własnym życiem i naszej postawie czuwania w oczekiwaniu na przyjście Pana. Niech nam w tym pomogą:

- List bp. Jana Wątroby, dzisiaj przeczytany, a także dostępny na naszej stronie internetowej.

- Msze święte Roratnie odprawiane wieczorem w kościele parafialnym o godz. 1700, w soboty o godz. 730, a w Łazach Dębowieckich o  godz. 1600.

- Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Panny Marii – śpiewane w naszych rodzinach w ramach wspólnej modlitwy.

- rozważanie Słowa Bożego, które Bóg kieruje do nas w codziennej liturgii, dostępne na wszystkich katolickich stronach internetowych.

W środę wspomnienie św. Andrzeja Apostoła

W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie ½ przed msza świętą. W Łazach w czwartek od godz. 1530, a w piątek od godz. 1600 w Dębowcu.

- w sobotę 3 grudnia odwiedzimy chorych.

W przyszłą pierwszą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych, adoracja, taca na kurię diecezjalną i kwesta na cele parafialne,

- również w przyszłą niedzielę o godz. 1315 będzie dodatkowa Msza Św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., podczas której dzieciom zostaną  rozdane medaliki.

Pod chórem są wystawione do nabycia na stół Świece Wigilijne (mała świeca – 8 zł, dużą – 18zł).

Dziękuję Panu Grzegorzowi Nowakowi za prace porządkowe na cmentarzu.

Pan kościelny roznośi opłatki w Dębowcu.

Pan organista opłatki dla mieszkańców Zarzecza i Majscowej pozostawi na bocznych ołtarzach.

OGŁOSZENIE Z KURII DIECEZJALNEJ

W ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w dniu dzisiejszym po mszach będzie przeprowadzona zbiórka do puszek wspierająca Kościół na Wschodzie.

…………………………………………………………….……………...

Od wtorku (29.11) do piątku (2.12) w godz. od 1600 – 1900 w Dębowcu w Remizie Strażackiej i w Majscowej w Domu Ludowym odbędzie się zapowiedziana zbiórka darów dla mieszkańców DPS w Ukrainie.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!".