OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj kończy się okres wielkanocny.

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :

* jutro - w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła - Msze św. o godz. 730,  900 i 1800, w Łazach Dębowieckich o 1700.

* w środę – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi  Panny - o godz. 1900 będzie dodatkowa msza święta na Kopaniny I

* w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

* w piątek – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego

* w sobotę – wsp. św. Karola Lwangi i towarzyszy

W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca czerwca. Spowiedź codziennie ½ godz. przed mszą świętą. Spowiedź w Łazach Dębowieckich w czwartek od godz. 1600 w Dębowcu w piątek od godz. 1700 w kościele parafialnym.

* w sobotę Adoracja Wynagradzająca NSNMP w Łazach Dębowieckich od godz. 1600.

* chorych odwiedzimy w sobotę 3 czerwca.

W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca: zmiana tajemnic różańcowych, adoracja, taca na kurię diecezjalną i kwesta na cele parafialne.

W przyszłą niedzielę tj. 4 czerwca Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawać odmawiając Litanię po wieczornej Mszy Świętej.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.                                                                         

Kilka ważnych informacja o Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii w czwartek 8 czerwca.

W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po mszy św. o godz. 1030 wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii.

Prosimy, aby Ołtarze były przygotowane przez panie z KGW i panów OSP z poszczególnych wiosek w następującej kolejności:

I   ołtarz - Majscowa

II  ołtarz - Łazy Dębowieckie

III ołtarz - Zarzecze

IV ołtarz - Dębowiec

* Poszczególne wioski zabezpieczą kwiaty i świece do ołtarzy, dobrowolne datki na ten cel można składać u przewodniczących KGW lub naczelników OSP

* Po zakończonej procesji Msza św. około godz. 1200.

 Wieczorem w dniu zmartwych- wstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: "Pokój wam!" A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: "Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: "Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane".   (J 20, 19-23)

Rozważanie do czytań

    Ewangelia według św. Jana ściśle łączy wydarzenie zesłania Ducha Świętego ze śmiercią i zmartwychwstaniem Zbawiciela. W Wielki Piątek Jezus na krzyżu "oddał Ducha", a w niedzielę Zmartwychwstania wzywa do Jego przyjęcia: Weźmijcie Ducha Świętego! Otworzyć się na Ducha Świętego to poddać się Jego wyzwalającej mocy: uwierzyć w niestrudzoną Bożą miłość i zacząć nią żyć. Doświadczając działania Ducha Świętego, przestajemy narzekać na życie i męczyć się rytualną religijnością, a stajemy się tym, kim mamy być z natury: dziećmi Boga i braćmi dla siebie.