OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :

* w poniedziałek – wsp. św. Bonifacego

* w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte będą w tym dniu o 730, suma z procesją o 1000 i po zakończeniu procesji ok. godz. 1200. Nie będzie mszy świętej o godz. 900. Po mszy św. o godz. 1000 wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie, zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, młodzież i dorosłych, Panie z KGW w strojach ludowych, Gwardię Dębowiecką, a także Panów Strażaków i mężczyzn do baldachimu. Ołtarze proszę przygotować w Rynku – tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku. Odpowiedzialnymi za Ołtarze są poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich razem z panami z OSP.

Mieszkańców poszczególnych wiosek prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie Ołtarzy oraz wsparcie finansowe na zakup kwiatów, świec i innych elementów dekoracyjnych. Dobrowolne ofiary można składać u pań z KGW lub naczelników OSP.

*przypominamy, że w Łazach będzie tylko jedna msza św. o 730.

Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała - Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1800. Jak co roku prosimy o obecność druhów z OSP i pań z KGW wg. harmonogramu : piątek - Zarzecze, sobota – Majscowa, poniedziałek – Dębowiec, wtorek – Łazy , środa – Gwardia Dębowiecka   

W czwartek zakończenie Oktawy (Msza św.) w Bazylice NMP o 1800.

Dziękujemy Panu Grzegorzowi Nowakowi za wykoszenie trawy na cmentarzu.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.