OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W środę tj. 14 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 730, 900 i 1700. W Łazach Dębowieckich o 1600. Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania popiołem. Zachęcamy do przeżywania Wielkiego Postu w duchu pokuty. Przypominamy, że w Środę Popielcową wierni między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  * Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątki po mszy świętej o godz. 730, wieczorem o godz. 1630. W Łazach Dębowieckich o godz. 1530, a potem msza święta. Zachęcamy do wyboru odpowiedniej godziny uczestnictwa w Drodze Krzyżowej.

* W niedzielę Gorzkie Żale w kościele parafialnym o godz. 1600, natomiast w Łazach o godzinie godz. 1500. Bezpośrednio po zakończonych Gorzkich Żalach msze święte bez kazania.

W ubiegłą niedzielę podczas kwesty zebrano łącznie 9410 PLN. Na konto remontowe w miesiącu styczniu wpłynęło 1940 PLN. Dziękujemy za złożone ofiary.

OGŁOSZENIE Z KURII DIECEZJALNEJ

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego – w Środę Popielcową (14 lutego) po wszystkich Mszach św. należy przeprowadzić zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest bardzo potrzebna. Chcemy wspierać ludzi – szczególnie seniorów, osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny, które z powodu wojny straciły swój do.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.