OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :

*w czwartek - Święto Katedry Św. Piotra Apostoła

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątki po mszy świętej o godz. 730, wieczorem o godz. 1630 oraz na Waszą prośbę o godz. 1900 dla tych, którzy dłużej pracują. W Łazach Dębowieckich o godz. 1530. Zachęcamy do wyboru odpowiedniej godziny uczestnictwa w Drodze Krzyżowej. W niedzielę Gorzkie Żale w kościele parafialnym o godz. 1600, natomiast w Łazach o godzinie godz. 1500. Bezpośrednio po zakończonych Gorzkich Żalach msza święta bez kazania.

W przyszłą niedzielę tj. 25 lutego na mszę św. o godz. 1200 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. Po mszy św. rozdanie modlitewników.

Zbiórka na Ukrainę ze środy popielcowej wyniosła 3062 pln. Dziękujemy za ofiary.

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ w RZESZOWIE

W II niedzielę Wielkiego Postu tj. 25.02.2024 r. pod hasłem - „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”, obchodzić będziemy: Niedzielę „Ad Gentes”, jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji prosimy zorganizować zbiórkę do puszek na ten cel.

 

Ogłoszenie z naszej Bazyliki MBS w Dębowcu

DO MAMY NA DZIEŃ MAMY

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

25.05 - 01.06.2024 r.

Koszt: 1070 pln + 110 €

BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

Więcej informacji na plakatach i naszej stronie internetowej

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. Czterdzieści dni przebył na pustyni, kuszony przez szatana. Żył tam wśród zwierząt, aniołowie zaś Mu usługiwali. Po uwięzieniu Jana przyszedł Jezus do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. (Mk 1,12-15)

Rozważanie do czytań

Musimy narodzić się na nowo z wody i z Ducha. Musimy też zostać ochrzczeni Duchem Świętym i mocą. W Duchu Świętym nadeszło Królestwo Boże w mocy i prawdzie. Kto porzuci grzechy i uwierzy w dobrą nowinę, staje się prawdziwie wolnym uczestnikiem Królestwa Chrystusowego. Ewangelia Boża o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym to jedyny ratunek dla upadłego i zgubionego świata. Chrystus doznał cierpień i zapłacił za wszystkie grzechy. Jedyny prawy i sprawiedliwy, cierpiał za winnych i nieprawych - tak pojednał nas z Bogiem.

Załączniki:
Pobierz plik (Pielgrzymka do Medjugorie.pdf)Pielgrzymka do Medjugorie.pdf[ ]228 kB