OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

* Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątki po mszy świętej o godz. 730, wieczorem o godz. 1630 i 1900. W Łazach Dębowieckich o godz. 1530.

* W niedzielę Gorzkie Żale w kościele parafialnym o godz. 1600, natomiast w Łazach o godzinie godz. 1500. Bezpośrednio po zakończonych Gorzkich Żalach msza święta bez kazania - w Dębowcu ok. godz. 1645 i w Łazach ok. godz. 1545.

W piątek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od roku 2011 ma on rangę święta państwowego. W czasie mszy świętych będziemy modlić się za tych, którzy podjęli w czasie reżimu komunistycznego walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.

W tym tygodniu mamy pierwszy piątek i sobotę miesiąca marca. Spowiedź codziennie ½ przed mszą świętą. W Łazach w czwartek 29.02 od godz. 1530, a w piątek od godz. 1600 w kościele parafialnym.

W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych od godz. 830.

W pierwszą sobotę adoracja Wynagradzająca N. S. Marii w Łazach od godz. 1500 i o godz. 1600 Msza Święta.

Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, a więc zmiana tajemnic różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W Parafii kwesta na prace remontowe. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Seminarium w Rzeszowie.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O MODLITWĘ I POST W INTENCJI OJCZYZNY

Patrząc na życie społeczne w naszym kraju trudno nie ulec wrażeniu, że jesteśmy widzami, albo też uczestnikami walki jak gdyby „dwóch plemion”. Nie jest jasne, jak do tego doszło. Nie chodzi wszak o dwie różne grupy etniczne, ani nawet o podział postkomunistyczny. Można by odnieść wrażenie, że istotą sporu są przede wszystkim partyjne interesy partii politycznych, które budują emocje społeczne prowadzące do rozbicia poczucia wspólnoty narodowej. Ów spór toczy się – niestety – na pograniczu szacunku dla Konstytucji Rzeczypospolitej. W tej sytuacji, pragnę gorąco zachęcić wszystkich do modlitwy i postu w intencji naszej Ojczyzny (przez cały okres W.P.).

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.