OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dniu wczorajszy w Bazylice w Dębowcu, nasz parafianin Bartłomiej Tyczka MS,  otrzymał sakrament święceń w stopniu diakonatu. Prośmy, aby Maryja u Swego Syna wypraszała potrzebne łaski dla naszego nowo wyświęconego diakona.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :

* w środę – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej

* w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte będą w tym dniu o godz. 730, suma z procesją o godz. 1000 i po zakończeniu procesji ok. godz. 1200. Nie będzie mszy świętej o godz. 900.  Po mszy św. o godz. 1000 wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii.  Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie, zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, młodzież i dorosłych, Panie z KGW w strojach ludowych, Gwardię Dębowiecką, a także Panów Strażaków i mężczyzn do baldachimu. Ołtarze proszę przygotować w Rynku – tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku. Odpowiedzialnymi za Ołtarze są poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich razem z panami z OSP.

Mieszkańców poszczególnych wiosek prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie Ołtarzy oraz wsparcie finansowe na zakup kwiatów, świec i innych elementów dekoracyjnych. Dobrowolne ofiary można składać u pań z KGW lub naczelników OSP.

*przypominamy, że w Łazach będzie tylko jedna msza św. o godz. 730.

Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała - Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę procesja po mszy św. o godz. 1200. Jak co roku prosimy o obecność druhów z OSP i pań z KGW wg. harmonogramu:  piątek – Zarzecze;   sobota – Majscowa;   poniedziałek – Dębowiec;   wtorek – Łazy;   środa – Gwardia Dębowiecka;       

W czwartek 6 czerwca zakończenie Oktawy (Msza św.) w Bazylice NMP o godz. 1800

We wtorek tj. 28 maja o godz. 1900 będzie dodatkowa msza święta na Kopaniny I.

W tym tygodniu mamy pierwszą sobotę miesiąca czerwca

* w sobotę Adoracja Wynagradzająca NSNMP w Łazach Dębowieckich od godz. 1600.

* chorych odwiedzimy w sobotę 1 czerwca od godz. 830.

W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca: zmiana tajemnic różańcowych, adoracja, taca na kurię diecezjalną i kwesta na cele parafialne.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawać odmawiając Litanię po wieczornej Mszy Świętej. 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.