OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Kalendarz liturgiczny nam przypomina:
* w środę – święto św. Macieja Apostoła
* w piątek – świeto św. Andrzeja Boboli KM, Patrona Polski
Za tydzień w Katedrze msza święta z ok. 25-lecia sakry biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
W przyszłą niedzielę odpust w Bazylice. Program na plakatach. W kościele parafialnym w przyszłą niedzielę msze święte tylko o godz. 730 i 900, zaś w Łazach Dębowieckich o godz. 730.
* Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na działalność katolickiego Radia Via.
Ubiegłej niedzieli w czasie kwesty zebrano łącznie 10460 PLN. Na konto remontowe w miesiącu kwietniu wpłynęło 1470 PLN. Za wszystkie złożone ofiary bardzo dziękujemy.
W najbliższą sobotę tj. 17 maja w Bazylice NMP nasz parafianin dk. Bartłomiej Tyczka przyjmie święcenia kapłańskie. Uroczystość będzie miała miejsce o godz. 1030. serdecznie zapraszamy do udziału.
Niemniej serdecznie zapraszamy na uroczystą mszę świętą prymicyjna którą nowo wyświęcony kapłan Bartłomiej odprawi w kościele parafialnym dnia 25 maja o godz. 1100. Uroczystość prymicyjna rozpocznie się przemarszem z plebani o godz. 1030 i powitaniem prymicjanta w kościele. Do udziału w przemarszu zapraszamy nie tylko rodzinę i zaproszonych gości, ale całą wspólnotę parafialną, a w szczególności dzieci pierwszokomunijne, LSO, panie z KGW w strojach ludowych, Gwardię, druhów z OSP. W czasie przemarszu będzie nam towarzyszyć orkiestra OSP. Zgromadźmy się jak najliczniej przy plebani, by powitać ks. Prymicjanta i towarzyszyć Mu w drodze do kościoła. Przy kościele będą ustawione dodatkowe ławki, namioty chroniące od słońca, a od strony północnej będzie ustawiony Telebim, aby spokojnie obserwować całą akcję liturgiczną.
Informujemy, że w dniu prymicji tj. 25 maja msze święte w kościele parafialnym będą tylko o godz. 730; 900 i 1100.
Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia
Jezus powiedział: ”Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy”. (J 10,27-30)
Rozważanie
Jezus jest jedynym, który może dać człowiekowi życie wieczne. Ale może je dać tylko temu, kto idzie za Nim i kto słucha Jego głosu. Taki człowiek jest w ręku Boga. A Bóg jest wieczny. I wieczna jest Jego dłoń. Póki On nas trzyma, także my jesteśmy wieczni. Czy jednak odpowiada nam bycie w ręku Boga? Czy nie obawiamy się tego, bo wydaje się nam, że w ten sposób stracimy wolność? Ale co to za wolność, której kresem jest śmierć?