OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina:

- w środę – wsp. św. Łucji

- we czwartek – wsp. św. Jana od Krzyża

- w sobotę -  rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia

W środę, 13 grudnia przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Tradycyjnie o godz. 1930 zapalmy w oknach naszych mieszkań „Światło Wolności” – nich ono będzie symbolem naszej łączności z tymi, którzy walczyli o wolność 42 lat temu.

Wzorem poprzednich lat, został wystawiony Kosz św. Franciszka.

Czas adwentu to także czas spowiedzi przedświątecznej. Chcąc uniknąć zbytniego zatłoczenia z powodu dużej ilości wiernych zapraszamy na spowiedź w następującym porządku i prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii. Spowiedź ½ godziny przed ranną mszą świętą, a wieczorem od 1600 do 1830

Sobota              16 XII – Majscowa  całość

                                      - Łazy Dębowieckie od 900 – 1000

Poniedziałek     18 XII – Dębowiec       1 – 300

Wtorek             19 XII – Zarzecze        1 – 200

Środa                20 XII – Dębowiec    301 – 600

Czwartek          21 XII – Zarzecze      201 do końca

Piątek                22 XII – Dębowiec    601 do końca 

Pod chórem są wyłożone kartki na „Wypominki Roczne”. Czytelnie wypełnione można składać w zakrystii i w kancelarii do końca roku.

Ubiegłej niedzieli w czasie miesięcznej kwesty zebrano łącznie 8580 PLN. Na konto remontowe w miesiącu listopadzie wpłynęło 2140 PLN. Za wszystkie złożone ofiary dziękujemy.

Informujemy już dzisiaj, że w wigilię 24 grudnia tj. w niedzielę msze święte w kościele parafialnym będą o 730; 900 i 1030. W Łazach tylko o 730. Natomiast wieczór o 2100 i 2400 w kościele parafialnym i o 2200 w Łazach zostaną odprawiane msze św. tzw. Pasterskie

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Jak jest napisane u proroka Izajasza: "oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki", wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. i tak głosił: "idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, on zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym". (Mk 1, 1-8)